"Manchester Siti" bosh murabbiyi Xosep Gvardiola "Real"ning sobiq murabbiyi Zinedin Zidan haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Gvardiola Zidanning avval futbolchi sifatidagi porloq faoliyatini va keyinchalik murabbiy sifatidagi muvaffaqiyatlarini alohida ta’kidladi.
U Zidanning "Real" jamoasini ketma-ket uch marta Chempionlar ligasi g‘olibiga aylantirganini e’tirof etdi. Gvardiola Zidanni juda yuqori baholadi va uni eng buyuk shaxslar qatoriga qo‘shdi.
U Zidanning o‘yin uslubi va o‘zini tutishini haqiqiy jentlmenlik sifatida ta’riflab, murabbiy sifatida "Real" bilan uch marta Chempionlar ligasida g‘alaba qozonganini eslatdi. Futbol olami Zinedin kabi buyuk shaxslar bilan boyib boradi, dedi Gvardiola beIN SPORTSga bergan intervyusida, deb "Gazeta.Ru" xabar berdi.
Kelgusi Chempionlar ligasi 1/8 finalida "Manchester Siti" "Real"ga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuvlar 11 va 17 mart kunlari bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.
Shuningdek, ma’lumotlarga ko‘ra, Zidan yozda murabbiylik faoliyatiga qaytishi mumkin. U Jahon chempionatidan so‘ng Fransiya terma jamoasini boshqarishi va Didye Deshamning o‘rnini egallashi mumkinligi haqida taxminlar mavjud.

Гвардиола назвал Зидана великой личностью в мире футбола
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказался о бывшем тренере «Реала» Зинедине Зидане. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Гвардиола особо отметил блестящую карьеру Зидана как футболиста и последующие успехи в качестве тренера.
Он признал, что Зидан трижды подряд сделал команду «Реал» победителем Лиги чемпионов. Гвардиола очень высоко оценил Зидана и включил его в число величайших личностей.
Он охарактеризовал стиль игры и поведение Зидана как настоящую джентльменскую манеру, напомнив, что он трижды выигрывал Лигу чемпионов с «Реалом» в качестве тренера. Футбольный мир обогащается такими великими личностями, как Зинедин, — сказал Гвардиола в интервью beIN SPORTS, сообщает «Газета.Ru».
В предстоящем 1/8 финала Лиги чемпионов «Манчестер Сити» встретится с «Реалом». Эти матчи запланированы на 11 и 17 марта.
Кроме того, согласно информации, Зидан может вернуться к тренерской деятельности летом. Существует предположение, что после чемпионата мира он возглавит сборную Франции, заменив Дидье Дешама.