8-turda ular "Buriram Yunayted" jamoasiga qarshi o'yinda g'alaba qozonishga harakat qilishdi, ammo bu maqsadga erishilmadi. Ushbu uchrashuv "Shanxay Shenxua" uchun turnir bilan xayrlashishdan oldingi so'nggi imkoniyat edi.
Tailand klubi "Buriram Yunayted" 2:0 hisobida g'alaba qozondi. Uchrashuvning dastlabki daqiqalaridayoq mezbonlar ikki marta gol urib, birinchi bo'lim boshidayoq katta ustunlikka ega bo'lishdi.
Ko'p o'tmay "Shanxay Shenxua"ning bir futbolchisi maydondan chetlatildi va natijada o'yindagi intriga deyarli so'ndi. Ma'lumot uchun, Leonid Slutskiy "Shanxay Shenxua" jamoasi bilan 2027 yil oxirigacha shartnomaga ega.
Bu holat klub uchun kelajakdagi rejalarni amalga oshirishda muhim ahamiyatga ega bo'lishi mumkin. Manba: euro-football.ru.

Команда "Шанхай Шеньхуа" упустила возможность выйти в плей-офф Азиатской Лиги чемпионов после семи туров. Об этом сообщает Zamin.uz.
В 8-м туре они пытались одержать победу в матче против команды "Бурирам Юнайтед", но цели достичь не удалось. Эта встреча была последним шансом "Шанхай Шеньхуа" попрощаться с турниром.
Тайский клуб "Бурирам Юнайтед" выиграл со счётом 2:0. Уже в первые минуты матча хозяева дважды забили голы и к началу первого тайма получили значительное преимущество.
Вскоре один из игроков "Шанхай Шеньхуа" был удалён с поля, и интрига в игре практически исчезла. Для справки, Леонид Слуцкий имеет контракт с командой "Шанхай Шеньхуа" до конца 2027 года.
Это событие может иметь важное значение для реализации будущих планов клуба. Источник: euro-football.ru.