RFSning faxriy prezidenti Vyacheslav Koloskovning fikricha, FIFA 2026 yilgi futbol bo'yicha jahon chempionatini AQShdan olib qo'yishi ehtimoli juda kam. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Koloskovning aytishicha, nazariy jihatdan bunday qaror qabul qilish mumkin, ammo amalda FIFA Amerika bilan to'qnashishga jur'at eta olmaydi.
U bu vaziyatda ikki tomonlama standartlar mavjudligini ta'kidladi, deb xabar beradi "Match TV". Eslatib o'tamiz, 2026 yilgi jahon chempionati Shimoliy Amerikadagi uch davlatda o'tkaziladi.
Turnirga AQSh, Kanada va Meksika mezbonlik qiladi. Amaldagi jahon chempioni esa Argentina terma jamoasi bo'lib, Lionel Skaloni boshchiligidagi jamoa JCH-2022 finalida Fransiya terma jamoasini mag'lub etgan edi.
Bu holat chempionatning qanday o'tishini yanada qiziqarli qiladi. Mazkur turnir futbol ixlosmandlari uchun katta voqea bo'lishi aniq.

FIFA 2026 yilgi chempionatni AQShdan olmaydi
По мнению почетного президента РФС Вячеслава Колоскова, вероятность того, что FIFA отберет у США право проведения чемпионата мира по футболу 2026 года, очень мала. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Колоскова, теоретически такое решение возможно, но на практике FIFA не осмелится пойти на конфликт с Америкой.
Он подчеркнул, что в этой ситуации существуют двойные стандарты, сообщает "Матч ТВ". Напомним, чемпионат мира 2026 года пройдет в трех странах Северной Америки.
Турнир примут США, Канада и Мексика. Действующим чемпионом мира является сборная Аргентины, команда под руководством Лионеля Скалони, которая в финале ЧМ-2022 победила сборную Франции.
Эта ситуация делает проведение чемпионата еще более интересным. Этот турнир, безусловно, станет большим событием для футбольных болельщиков.