29-fevralda tug‘ilgan Abduqodir Husanov bu yil tug‘ilgan kunini 1-martda nishonladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Garchi asl bayram sanasi o‘tib ketgan bo‘lsa-da, unga yo‘llangan tabriklar to‘xtamadi. "Shaharliklar" jamoasidagi yulduzlar, Erling Xoland va Rodri Ernandes, Abduqodirni rasmiy ravishda tabriklashdi.
Shundan so‘ng, unga bo‘lgan e’tibor san’at olamiga ham ko‘chdi. Janubiy Koreyaning taniqli modeli va blogeri, Pak Xi Jon, Abduqodirga atalgan maxsus post bilan ko‘pchilikning diqqatini tortdi.
Model Instagram sahifasida Husanovning libosida tushgan suratlarini e’lon qildi, ular orasida sun’iy intellekt yordamida yaratilgan qo‘shma kadr ham bor edi. Pak Xi Jon o‘z dil izhorlarida: “Tavallud ayyomingiz muborak, O‘zbekiston terma jamoasi himoyachisi Husanov!
Sizni Manchesterda ko‘rishni intizorlik bilan kutaman va shaxsan uchrashib, dastxat olishdan umidvorman”, deb yozdi. Abduqodir Husanovning futboldagi faoliyati havas qilsa arzigulik.
U "Bunyodkor" akademiyasidan chiqqan va Belarusning "Energetik-BGU" klubi orqali Yevropaga yo‘l oldi. Fransiyaning "Lans" jamoasidagi muvaffaqiyatli o‘yinlaridan so‘ng, 2025 yilning 20 yanvarida "Manchester Siti" uni 40 million yevro evaziga sotib oldi.
Pak Xi Jon esa koreyscha “Oljon” uslubidagi fotosessiyalari bilan mashhur bo‘lib, ijtimoiy tarmoqlarda 50 mingga yaqin muxlisga ega. Abduqodir Husanovning "Manchester Siti"dagi muvaffaqiyatlari o‘zbek futbolining dunyodagi nufuzini oshirishga xizmat qilishi mumkin.

Абдукодир Хусанов отпраздновал день рождения 1 марта
Абдукодир Хусанов, родившийся 29 февраля, в этом году отпраздновал свой день рождения 1 марта. Об этом сообщил Zamin.uz.
Хотя настоящая дата праздника уже прошла, поздравления в его адрес не прекращались. Звезды команды "Шахарлик", Эрлинг Холанд и Родри Эрнандес официально поздравили Абдукодира.
После этого внимание к нему перешло и в мир искусства. Известная южнокорейская модель и блогер Пак Си Джон привлекла внимание многих специальным постом, посвящённым Абдукодиру.
Модель опубликовала на своей странице в Instagram фотографии Хусанова в его одежде, среди которых был и совместный кадр, созданный с помощью искусственного интеллекта. В своих словах Пак Си Джон написала: «С днём рождения, защитник сборной Узбекистана Хусанов!
С нетерпением жду встречи с вами в Манчестере и надеюсь лично встретиться и получить автограф», — написала она. Футбольная карьера Абдукодира Хусанова заслуживает восхищения.
Он вышел из академии "Бунёдкор" и через белорусский клуб "Энергетик-БГУ" отправился в Европу. После успешных игр в французской команде "Ланс", 20 января 2025 года "Манчестер Сити" приобрёл его за 40 миллионов евро.
Пак Си Джон известна своими фотосессиями в корейском стиле «Ольчон» и имеет около 50 тысяч поклонников в социальных сетях. Успехи Абдукодира Хусанова в "Манчестер Сити" могут способствовать повышению авторитета узбекского футбола в мире.