Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Alvaro Arbeloa UEFA Chempionlar ligasi 1/8 finali qur’asi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U "qaymoqranglilar"ni Yevropaning eng murakkab va qiziqarli to‘qnashuvlaridan biri kutayotganini ta’kidladi. Qur’a natijalariga ko‘ra, madridliklar bu bosqichda "Manchester Siti" bilan to‘qnash keladi.
Bu juftlik allaqachon muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otib ulgurdi. Arbeloa, bunday darajadagi raqobat har doim alohida ruh, yuqori bosim va katta hayajon bilan kechishini aytdi.
U ikki buyuk klub o‘rtasidagi bahslar doimo o‘ziga xos tus olishini, ayniqsa raqibning nomi va salohiyati juda baland bo‘lganda, ishqibozlar bu kabi uchrashuvlarni yanada katta qiziqish bilan kutishini ta’kidladi. Murabbiyning so‘zlarida ehtiyotkorlik va ishonch seziladi: u bu duelni oson bahs emas, balki haqiqiy Yevropacha imtihon sifatida qabul qilmoqda.
Arbeloa, shuningdek, jamoa ushbu ikki o‘yinga jiddiy va to‘liq tayyor holda yetib kelishini aytdi. Uning ta’kidlashicha, "Real" kabi klub uchun bunday bahslar shunchaki navbatdagi o‘yin emas — bu mavsum taqdiriga ta’sir qiladigan, jamoaning xarakterini namoyon qiladigan katta maydon.
Ayniqsa, so‘nggi turlarda jamoa atrofida bosim kuchaygan bir paytda, Chempionlar ligasi madridliklar uchun yana bir bor o‘zini ko‘rsatish imkoniyati bo‘lib turibdi. Rasmiy manbalarga ko‘ra, "Real" va "Manchester Siti" o‘rtasidagi 1/8 final bahslari 10–11-mart va 17–18 mart kunlari o‘tkaziladi.
"Real" birinchi uchrashuvni Madridda qabul qiladi, javob bahsi esa Manchesterda bo‘ladi. Bu to‘qnashuv nafaqat nomdor klublar bellashuvi, balki ikki xil futbol falsafasi, ikki katta bosim va ikki ulkan ambitsiya to‘qnashuviga aylanishi kutilmoqda.
Joriy mavsum Chempionlar ligasi finali 2026 yil 30 may kuni Budapeshtdagi "Pushkash Arena"da bo‘lib o‘tadi. Shu ma’noda, "Real" va "Siti" o‘rtasidagi bu bahs oddiy pley-off emas — u katta orzu sari yo‘ldagi eng og‘ir bekatlardan biri bo‘lishi mumkin.

Интересное противостояние между «Реалом» и «Манчестер Сити»
Главный тренер мадридского «Реала» Альваро Арбелоа поделился своими мыслями о жеребьёвке 1/8 финала Лиги чемпионов УЕФА. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он подчеркнул, что «сливочные» ожидают одно из самых сложных и интересных противостояний в Европе. По результатам жеребьёвки мадридцы встретятся на этом этапе с «Манчестер Сити».
Эта пара уже вызвала большой интерес среди болельщиков. Арбелоа отметил, что конкуренция на таком уровне всегда сопровождается особым духом, высоким давлением и большим волнением.
Он подчеркнул, что матчи между двумя великими клубами всегда имеют особый характер, особенно когда имя и потенциал соперника очень высоки, и фанаты с большим интересом ждут такие встречи. В словах тренера чувствуется осторожность и уверенность: он рассматривает этот дуэль не как лёгкую игру, а как настоящий европейский экзамен.
Арбелоа также отметил, что команда подойдёт к этим двум матчам серьёзно и полностью подготовленной. По его словам, для клуба, такого как «Реал», такие встречи — это не просто очередная игра, а большое поле, влияющее на судьбу сезона и проявляющее характер команды.
Особенно в то время, когда в последние туры давление вокруг команды усилилось, Лига чемпионов снова предоставляет мадридцам возможность проявить себя. По официальным данным, матчи 1/8 финала между «Реалом» и «Манчестер Сити» пройдут 10–11 марта и 17–18 марта.
«Реал» примет первый матч в Мадриде, ответный поединок состоится в Манчестере. Ожидается, что это противостояние станет не только битвой известных клубов, но и столкновением двух разных футбольных философий, двух больших давлений и двух огромных амбиций.
Финал Лиги чемпионов текущего сезона состоится 30 мая 2026 года на «Пушкаш Арене» в Будапеште. В этом смысле матч между «Реалом» и «Сити» — это не просто плей-офф, а один из самых тяжёлых этапов на пути к большой мечте.
По мнению Арбелоа, болельщиков ждёт настоящий футбольный праздник. Ведь на поле выйдут не просто две команды, а гиганты Европы в двух весовых категориях.