"Barselona" jamoasi bu mavsumda uchta katta sovrinni qo‘lga kiritish imkoniyatidan mahrum bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Kataloniya klubi Ispaniya kubogi yarimfinalida "Atletiko"ga qarshi javob o‘yinida 3:0 hisobida g‘alaba qozondi, biroq bu natija finalga chiqish uchun yetarli bo‘lmadi. Ikki o‘yin natijasiga ko‘ra, umumiy hisob 4:3 bo‘lib, "Atletiko" finalga yo‘l oldi.
Javob uchrashuvida "Barselona" g‘alabaga juda yaqin keldi. 18 yoshli Mark Bernal ikki marta gol urib, o‘z hissasini qo‘shdi, Rafinya esa penaltini aniq amalga oshirib, jamoasiga yana bir muhim gol keltirdi.
Kataloniyaliklar o‘yin davomida bosimni oshirdi, lekin "Atletiko" darvozaboni Xuan Musso bir necha bor hal qiluvchi to‘pni qaytarib, mehmonlarni finalga olib chiqdi. Aslida, asosiy muammo birinchi o‘yinda yuz bergan edi.
Madriddagi dastlabki bahsda "Atletiko" "Barselona"ni 4:0 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchratgan va bu ustunlik butun juftlik taqdirini hal qilgan edi. Shu sababli, "Barselona" javob o‘yinida g‘alaba qozongan bo‘lsa-da, kubok bilan xayrlashishga majbur bo‘ldi.
Shunday qilib, Xansi Flik jamoasining bu mavsumda uchta sovrinni qo‘lga kiritish orzusi rasman tugadi. Lekin "Barselona" uchun barcha imkoniyatlar yo‘qolmadi: jamoa hali Chempionlar ligasi va La Ligada bosh sovrin uchun kurashni davom ettirmoqda.
Superkubok esa allaqachon qo‘lga kiritilgan. Bu esa mavsumni sovrinlar bilan yakunlash imkonini saqlab qolmoqda.
Eslatib o‘tish joizki, "Barselona" so‘nggi marta haqiqiy uchta sovrinni 2014/15 yilgi mavsumda qo‘lga kiritgan edi. Bu safar esa jamoa juda yaqin keldi, lekin kubok yo‘lidagi birinchi o‘yindagi og‘ir zarba butun rejani buzdi.
Qisqasi, bu gal "Barsa" maydonda xarakter ko‘rsatdi, ammo tarixiy yurish uchun bitta gol yetishmadi. Manba: One.uz

Команда "Барселона" в этом сезоне лишилась возможности завоевать три крупных трофея. Об этом сообщает Zamin.uz.
Каталонский клуб в полуфинале Кубка Испании в ответном матче против "Атлетико" одержал победу со счётом 3:0, однако этого результата оказалось недостаточно для выхода в финал. По сумме двух матчей общий счёт составил 4:3 в пользу "Атлетико", который и прошёл в финал.
В ответной встрече "Барселона" была очень близка к победе. 18-летний Марк Берналь забил два гола, внесший свой вклад, а Раффинья точно реализовал пенальти, принесший команде ещё один важный гол.
Каталонцы усилили давление в ходе игры, но вратарь "Атлетико" Хуан Муссо несколько раз отразил решающие удары, выведя гостей в финал. На самом деле основная проблема возникла в первом матче.
В первой встрече в Мадриде "Атлетико" разгромил "Барселону" со счётом 4:0, и это преимущество решило судьбу пары. Поэтому, несмотря на победу в ответном матче, "Барселона" была вынуждена попрощаться с кубком.
Таким образом, мечта команды Ханса Флика о завоевании трёх трофеев в этом сезоне официально завершилась. Но для "Барселоны" не всё потеряно: команда продолжает борьбу за главный приз в Лиге чемпионов и Ла Лиге.
Суперкубок же уже завоёван. Это сохраняет возможность завершить сезон с трофеями.
Напомним, что "Барселона" в последний раз выигрывала настоящий трёхкратный трофей в сезоне 2014/15. В этот раз команда была очень близка, но тяжёлый удар в первом матче разрушил все планы.
Короче говоря, на этот раз "Барса" проявила характер на поле, но для исторического похода не хватило одного гола. Источник: One.uz