"Real" jamoasi uchun "Xetafe"ga qarshi o'yindan keyin qator noxush xabarlar kelmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jamoaning vingeri Franko Mastantuono uchrashuvning so'nggi daqiqalarida bosh hakamga keskin norozilik bildirgani uchun maydondan chetlatilgan edi. Reuters agentligi xabariga ko'ra, u to'g'ridan-to'g'ri qizil kartochka olgan.
Ispaniya futbol doiralaridagi intizomiy qarorlar bu holatga rasmiy nuqta qo'ydi. Ochiq manbalarga ko'ra, argentinalik futbolchi ikki o'yinga diskvalifikatsiya qilindi.
Bu esa shuni anglatadiki, Mastantuono faqat navbatdagi o'yinni emas, balki "Real" uchun muhim bo'lgan yana bir uchrashuvni ham o'tkazib yuboradi. Muammo faqat bu bilan cheklanmaydi.
Jamoaning himoyachilari Din Xyoysen va Alvaro Karreras ham sariq kartochkalar limiti tufayli bir o'yinlik jazoga tortildi. Ispan matbuoti va sport nashrlari bu futbolchilar "Selta"ga qarshi safar uchrashuvida maydonga tusha olmasligini yozmoqda.
Shunday qilib, 6 mart kuni "Selta"ga qarshi o'yinda "Real" bir vaqtning o'zida uch futbolchisiz harakat qilishga majbur bo'ladi. Mastantuono esa 14 mart kuni "Elche"ga qarshi bahsni ham o'tkazib yuboradi.
Bu holat jamoa uchun ayniqsa hozirgi tarkibiy va natijaviy bosim fonida katta zarba hisoblanadi. Qisqasi, "Xetafe"ga qarshi o'yin "Real" uchun faqat ochko yo'qotish bilan tugamadi.
Jamoa turnir jadvalida zarba qabul qildi va tarkib borasida yangi muammolarga duch keldi. Endi Arbeloa uchun vazifa murakkab — navbatdagi o'yinlarda yo'qotishlarni qoplash va tarkibni qayta tiklash.

Три футболиста «Реала» пропустят следующие матчи
После матча с «Хетафе» для команды «Реал» поступает ряд неприятных новостей. Об этом сообщает Zamin.uz.
Вингер команды Франко Мастантуоно был удалён с поля за резкое выражение недовольства главным арбитром в последние минуты встречи. По информации агентства Reuters, он получил прямую красную карточку.
Дисциплинарные решения в испанском футбольном сообществе поставили официальную точку в этом вопросе. Согласно открытым источникам, аргентинский футболист дисквалифицирован на два матча.
Это означает, что Мастантуоно пропустит не только следующий матч, но и ещё одну важную для «Реала» игру. Проблемы на этом не заканчиваются.
Защитники команды Дин Хьосен и Альваро Каррерас также получили однократную дисквалификацию из-за лимита жёлтых карточек. Испанская пресса и спортивные издания сообщают, что эти футболисты не смогут выйти на поле в гостевом матче против «Сельты».
Таким образом, 6 марта в матче против «Сельты» «Реал» будет вынужден играть без трёх футболистов одновременно. Мастантуоно же пропустит также и матч 14 марта против «Эльче».
Эта ситуация является серьёзным ударом для команды, особенно на фоне текущего кадрового и результативного давления. Короче говоря, матч с «Хетафе» для «Реала» закончился не только потерей очков.
Команда получила удар по турнирной таблице и столкнулась с новыми проблемами в составе. Теперь задача Арбелоа усложняется — компенсировать потери в следующих матчах и восстановить состав.