Angliya Premer-ligasining 29-turida "Nyukasl" o'z maydonida "Manchester Yunayted"ni qabul qilib, 2:1 hisobida g'alaba qozondi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda "Nyukasl" jamoasi bir kishi kam bo'lib o'ynaganiga qaramay, uch ochkoni qo'lga kiritdi. Uchrashuv haqiqiy xarakter sinoviga aylandi.
Mezbonlar safida Entoni Gordon birinchi bo'lim qo'shimcha daqiqalarida penaltidan hisobni ochdi. Tez orada "Manchester Yunayted" Kazemiro orqali javob qaytarib, o'yinni tenglashtirdi.
Ko'pchilik durangga tayyor bo'lganda, "Nyukasl"ning zaxiradan tushgan Osulasi 90-daqiqada hal qiluvchi golni kiritdi va stadionda katta quvonch uyg'otdi. "Nyukasl" tarkibida Ramsdeyl, Trippiyer, Tiav, Holl, Byorn, Tonali, Gordon, Joelinton, Remsi, Barns va Elanga kabi futbolchilar maydonga tushdi.
"Manchester Yunayted" esa Lammens, Yoro, Mazraui, Maguayr, Shou, Kazemiro, Maynu, Fernandesh, Mbemo, Sheshko va Kunya bilan o'ynadi. Bu g'alaba "Nyukasl" uchun juda qimmatli bo'ldi, chunki ular qizil kartochkadan keyin ham o'yindan tushib qolgani yo'q.
Intizom va iroda bilan o'yinni ushlab turishdi va oxirgi daqiqalarda g'alabani qo'lga kiritishdi. "Nyukasl" ochkolarini 39 taga yetkazdi va turnir jadvalida o'z holatini yaxshiladi.
"Manchester Yunayted" esa 51 ochko bilan yuqori pog'onalarda qolsa-da, bu mag'lubiyat ular uchun og'riqli zarba bo'ldi. Chunki bunday o'yinlarda yo'qotilgan ochkolar mavsum taqdiriga katta ta'sir ko'rsatishi mumkin.
Qisqasi, "Nyukasl" xarakter va sabr bilan kurashishni namoyish etdi, "MYU" esa ustunlikka qaramay natijani saqlay olmadi.

«Ньюкасл» выиграл у «Манчестер Юнайтед» в меньшинстве из 10 человек
В 29-м туре Английской Премьер-лиги «Ньюкасл» на своем поле принимал «Манчестер Юнайтед» и одержал победу со счетом 2:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом матче команда «Ньюкасл» несмотря на то, что играла в меньшинстве, сумела завоевать три очка. Встреча стала настоящим испытанием характера.
У хозяев Энтони Гордон открыл счет с пенальти в добавленное время первого тайма. Вскоре «Манчестер Юнайтед» ответил голом Каземиро, сравняв счет.
Когда большинство готовилось к ничьей, вышедший на замену Осулуси на 90-й минуте забил решающий гол, вызвав бурю радости на стадионе. В составе «Ньюкасла» на поле вышли такие футболисты, как Рэмсдейл, Триппьер, Тиау, Холл, Бьорн, Тонали, Гордон, Жоэлтон, Ремси, Барнс и Эланга.
«Манчестер Юнайтед» же играл в составе Ламменс, Йоро, Мазрауи, Магуайр, Шоу, Каземиро, Мэйну, Фернандеш, Мбемо, Шешко и Куня. Эта победа была очень ценна для «Ньюкасла», поскольку команда не уступила даже после удаления.
Они удержали игру дисциплиной и волей и в последние минуты добились победы. «Ньюкасл» довел количество очков до 39 и улучшил свое положение в турнирной таблице.
«Манчестер Юнайтед», несмотря на 51 очко и высокое место в таблице, получил болезненный удар от этого поражения. Ведь потерянные очки в таких матчах могут сильно повлиять на судьбу сезона.
В общем, «Ньюкасл» продемонстрировал борьбу с характером и терпением, а «МЮ» не смог сохранить результат, несмотря на преимущество.