Angliya Premer-ligasida chempionlik uchun kurashayotgan “Manchester Siti” o‘z uyida kutilmagan tarzda ochko yo‘qotdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
29-tur doirasida o‘tkazilgan uchrashuvda “Nottingem Forest” bilan durang o‘ynadi. Ushbu bahs o‘zbekistonlik muxlislar uchun Abduqodir Husanovning maydonga tushgani bilan yanada ahamiyatli bo‘ldi.
Zamin.uz ushbu dramatik o‘yinning tafsilotlari va futbolchilarning baholarini taqdim etadi. Xosep Gvardiolaning shogirdlari uchrashuv davomida ikki marta hisobda oldinga chiqib olishdi.
Antuan Semeno va Rodrining gollari “Etihad” stadionini junbushga keltirdi, ammo “Nottingem” jamoasi iroda ko‘rsatib, hisobni tenglashtirdi — 2:2. O‘yinning 76-daqiqasida Gvardiola himoyani mustahkamlash uchun Abduqodir Husanovni maydonga tushirdi.
Esteemedkompany.com portali ekspertlari futbolchilarning harakatlarini baholadi. Himoyada Janluiji Donnarumma yaxshi o‘yin ko‘rsatdi, Ruben Diash mudofaaning haqiqiy yetakchisi sifatida ko‘plab xavfli vaziyatlarni bartaraf etdi.
Yarim himoyada Rayan Ayt-Nuri va Rodri faol harakat qilib, muhim vazifalarni bajardi. Hujum chizig‘ida Rayan Sherki eng yaxshi o‘yinchi bo‘ldi.
Abduqodir Husanov o‘yinga tez kirishib ketdi va muhim ochkoni saqlab qolishda o‘z hissasini qo‘shdi. “Manchester Siti” endi diqqatini 14-mart kuni “Vest Xem”ga qarshi o‘yinga qaratadi.
Chempionlik uchun kurashda har bir ochko juda muhim. Sizningcha, Gvardiola Husanovni asosiy tarkibda tushirishi kerakmi?

«Манчестер Сити» сыграл вничью дома с «Ноттингемом»
В Английской Премьер-лиге команда «Манчестер Сити», борющаяся за чемпионство, неожиданно потеряла очки на своём поле. Об этом сообщает Zamin.uz.
В матче 29-го тура была сыграна ничья с «Ноттингем Форест». Эта встреча стала ещё более значимой для узбекских болельщиков благодаря выходу Абдукодира Хусанова на поле.
Zamin.uz представляет подробности этой драматичной игры и оценки действий футболистов. Подопечные Хосепа Гвардиолы дважды выходили вперёд в счёте в ходе встречи.
Голы Антуана Семено и Родри взбудоражили стадион «Этихад», однако команда «Ноттингем» проявила волю и сравняла счёт — 2:2. На 76-й минуте Гвардиола выпустил Абдукодира Хусанова, чтобы укрепить оборону.
Эксперты портала Esteemedkompany.com оценили действия игроков. В защите хорошо сыграл Жанлуиджи Доннарумма, Рубен Диаш как настоящий лидер обороны ликвидировал множество опасных моментов.
В полузащите активно действовали Райан Айт-Нури и Родри, выполняя важные задачи. В атаке лучшим игроком стал Райан Шерки.
Абдукодир Хусанов быстро вошёл в игру и внес свой вклад в сохранение важного очка. Теперь «Манчестер Сити» сосредоточит внимание на матче с «Вест Хэмом», который состоится 14 марта.
В борьбе за чемпионство каждое очко очень важно. Как вы считаете, должен ли Гвардиола выпускать Хусанова в основном составе?