Robert Levandovski "Barselona"dagi kelajagi haqida so'nggi mish-mishlarga oydinlik kiritdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
37 yoshli hujumchining kataloniyaliklar bilan amaldagi shartnomasi tugash arafasida bo'lib, bu holat futbol olamida qizg'in muhokama qilinmoqda. Xansi Flik boshchiligida o'yin amaliyoti kamaygan tajribali futbolchi kelajakdagi qadamlarini shoshilmasdan belgilashga qaror qilgan.
Bu haqda goal.com xabar bermoqda. "Sky Sports" nashriga bergan intervyusida Levandovski hech qanday bosim sezmayotganini aytib o'tdi.
Uning so'zlariga ko'ra, yosh o'tgani sari qaror qabul qilish jarayoni o'zgaradi. Hujumchi kelajagi haqida yakuniy qarorga kelish uchun o'ziga uch oylik muhlat berganini ma'lum qildi.
Levandovski Ispaniyadagi faoliyatidan mamnun bo'lsa-da, matbuotda uning MLS ligasiga o'tishi mumkinligi haqida xabarlar ko'paymoqda. Xususan, "Chikago Fayer" klubi polshalik to'purarni erkin agent sifatida o'z safiga qo'shib olishga yaqin turibdi.
Levandovski o'tmishdagi transferlariga to'xtalar ekan, "Borussiya Dortmund"da o'ynagan davrida "Manchester Yunayted"ga o'tish imkoniyati bo'lganini, biroq klub uni qo'yib yubormaganini esladi. Joriy mavsumda Levandovski La Ligada atigi 10 ta o'yinda asosiy tarkibda maydonga tushdi.
Xansi Flik hujum chizig'ida Ferran Torresga ko'proq ishonch bildirmoqda. Shunga qaramay, futbolchi "Barselona"ning mavsum yakunida chempionlik va Yevropa kubogi uchun kurashida o'z hissasini qo'shishga tayyorligini bildirdi.

Левандовски дал три месяца на решение своего будущего в «Барселоне»
Роберт Левандовски прояснил последние слухи о своем будущем в «Барселоне». Об этом сообщает Zamin.uz.
Контракт 37-летнего нападающего с каталонцами подходит к концу, и этот факт активно обсуждается в футбольном мире. Опытный футболист, у которого под руководством Ханси Флика сократилось игровое время, решил не торопиться с определением своих дальнейших шагов.
Об этом сообщает goal.com. В интервью изданию «Sky Sports» Левандовски отметил, что не чувствует никакого давления.
По его словам, с возрастом процесс принятия решений меняется. Нападающий сообщил, что дал себе трехмесячный срок, чтобы принять окончательное решение о своем будущем.
Хотя Левандовски доволен своей карьерой в Испании, в прессе все чаще появляются сообщения о возможном переходе в MLS. В частности, клуб «Чикаго Файр» близок к тому, чтобы подписать польского бомбардира в статусе свободного агента.
Вспоминая свои прошлые трансферы, Левандовски рассказал, что во время игры за «Боруссию Дортмунд» у него был шанс перейти в «Манчестер Юнайтед», но клуб не отпустил его. В текущем сезоне Левандовски провел в Ла Лиге всего 10 матчей в основном составе.
Ханси Флик больше доверяет на острие Феррану Торресу. Тем не менее, футболист заявил, что готов внести свой вклад в борьбу «Барселоны» за чемпионство и Кубок Европы в конце сезона.