Superliganing ikkinchi turida "Navbahor" va "Buxoro" jamoalari o'rtasidagi uchrashuvda "Buxoro" jamoasi 1:0 hisobida g'alaba qozondi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O'yindan so'ng bo'lib o'tgan matbuot anjumanida "Buxoro" bosh murabbiyi Aleksandr Xomyakov ishtirok etdi. Uchrashuv haqida fikr bildirar ekan, Xomyakov o'yinning murakkab kechganini ta'kidladi.
U o'z jamoasining hujumda ko'plab imkoniyatlardan foydalana olmaganini, ko'proq himoyada harakat qilishga majbur bo'lganlarini aytdi. Raqibning bosimi ostida bo'lishiga qaramay, jamoasi oxir-oqibatda gol urishga muvaffaq bo'lganini va bu g'alabadan xursand ekanligini bildirdi.
Xomyakov, shuningdek, jamoani hali shakllantirish kerakligini va muammolar ustida ishlash zarurligini qayd etdi. Murabbiy, shuningdek, jamoa ichidagi oilaviy muhitning yaxshi ekanligini ta'kidladi va tashqi gap-so'zlarga e'tibor bermaslikka chaqirdi.
Jamoa tarkibini to'ldirish uchun FIFA kunlarida transfer oynasini faoliyatga kiritish rejalashtirilgan. Darvozabon Umidjon Hamroyevning o'yini haqida so'z yuritar ekan, Xomyakov uning ishidagi barqarorlikdan mamnunligini bildirib, futbolning jamoaviy o'yin ekanligini eslatdi.
Umuman olganda, "Buxoro" jamoasi o'zining yangi tarkibi bilan yaxshi natijalarga erishish yo'lida ekanini ko'rsatmoqda. Manba: One.uz.

"Бухара" победила "Навбахор": мысли Хомякова
Во втором туре Суперлиги в матче между командами "Навбахор" и "Бухара" команда "Бухара" одержала победу со счетом 1:0. Об этом сообщает Zamin.uz.
На послематчевой пресс-конференции присутствовал главный тренер "Бухары" Александр Хомяков. Комментируя встречу, Хомяков отметил, что игра была сложной.
Он сказал, что его команда не смогла использовать множество возможностей в атаке и была вынуждена больше действовать в обороне. Несмотря на давление соперника, команда в итоге сумела забить гол и он доволен этой победой.
Хомяков также отметил, что команду еще нужно формировать и необходимо работать над проблемами. Тренер подчеркнул, что внутри команды царит хорошая семейная атмосфера и призвал не обращать внимания на внешние слухи.
Для пополнения состава планируется открыть трансферное окно в дни ФИФА. Говоря об игре вратаря Умиджона Хамроева, Хомяков выразил удовлетворение его стабильной игрой и напомнил, что футбол — это командная игра.
В целом, команда "Бухара" демонстрирует, что на пути к хорошим результатам с новым составом. Источник: One.uz.