"Barselona" futbol klubi bosh murabbiyi Xans-Diter Flikning kelajagi haqida kutilmagan yangiliklar paydo bo'ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jurnalist Florian Plettenbergning xabariga ko'ra, agar klub prezidenti Joan Laporta lavozimini tark etsa, Flik ham jamoani tark etishi mumkin. Murabbiy hozirgi rahbariyat bilan ishlashdan mamnun va kelgusidagi rejalarni aynan Laporta bilan birga amalga oshirishni xohlaydi.
Flik Barselona shahri, klub muhiti va muxlislarga juda bog'lanib qolgan. U shartnomasini uzaytirishni istaydi, ammo bu qaror 15 mart kuni bo'lib o'tadigan prezidentlik saylovlari natijalariga bog'liq.
Agar Laporta qayta saylanmasa, Flik yozda yoki 2027 yilda shartnomasi tugagach, jamoani tark etish imkoniyatini ko'rib chiqishi mumkin. Hozirda Xans-Diter Flik boshchiligidagi "Barselona" ajoyib sport formasida.
Ispaniya chempionatining 26-turidan so'ng, kataloniyaliklar 64 ochko bilan turnir jadvalida birinchi o'rinda bormoqda. Jamoaning muvaffaqiyatli o'yinlari fonida yuzaga kelgan bu vaziyat muxlislarni xavotirga solishi tabiiy.

Появились неожиданные новости о будущем главного тренера футбольного клуба "Барселона" Ханса-Дитера Флика. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации журналиста Флориана Плеттенберга, если президент клуба Жоан Лапорта покинет свой пост, Флик также может покинуть команду. Тренер доволен работой с нынешним руководством и хочет реализовать свои планы именно вместе с Лапортой.
Флик очень привязался к городу Барселона, атмосфере клуба и болельщикам. Он хочет продлить контракт, но это решение зависит от результатов президентских выборов, которые состоятся 15 марта.
Если Лапорта не будет переизбран, Флик может рассмотреть возможность покинуть команду летом или после окончания контракта в 2027 году. В настоящее время "Барселона" под руководством Ханса-Дитера Флика находится в отличной спортивной форме.
После 26-го тура чемпионата Испании каталонцы занимают первое место в турнирной таблице с 64 очками. На фоне успешных игр команды возникшая ситуация естественно вызывает беспокойство у болельщиков.