Arteta "Arsenal"dagi yutuqlardan so'ng ketishi mumkin
Hozirgi xabarlarga ko'ra, agar ispaniyalik mutaxassis bu mavsumda Angliya Premer ligasi va Yevropa Chempionlar ligasida g'olib bo'lsa, klub bilan xayrlashishi ehtimoli yuqori. Arteta uchun bu ikki muhim sovrinni qo'lga kiritish "Arsenal"dagi loyihasining mantiqiy yakuni hisoblanadi.
Murabbiy o'z oldiga qo'ygan asosiy maqsadlariga erishgach, yangi chaqiruvlarni qabul qilishni xohlamoqda. Uning klubdagi faoliyati davomida ko'rsatgan natijalari futbol olamida yuqori baholanmoqda.
Ushbu vaziyatni Madridning "Real" klubi rahbariyati ham diqqat bilan kuzatib bormoqda. "Qirollik klubi" kelajak uchun turli variantlarni ko'rib chiqmoqda va Mikel Artetani jamoaning bo'lajak bosh murabbiyi sifatida ko'rmoqda.
Agar ispaniyalik mutaxassis "Arsenal"dan ketishga qaror qilsa, "Real Madrid" uni o'z safiga jalb qilish uchun harakat boshlashi kutilmoqda. Bu ma'lumotlar One.uz manbasidan olingan.

По текущим сообщениям, если испанский специалист выиграет в этом сезоне Премьер-лигу Англии и Лигу чемпионов УЕФА, вероятность его ухода из клуба высока. Для Артеты завоевание этих двух важных трофеев станет логическим завершением проекта в "Арсенале".
После достижения поставленных основных целей тренер хочет принять новые вызовы. Его результаты в клубе высоко оцениваются в футбольном мире.
Руководство мадридского "Реала" также внимательно следит за этой ситуацией. "Королевский клуб" рассматривает различные варианты на будущее и видит Микеля Артету в качестве потенциального главного тренера команды.
Если испанский специалист решит покинуть "Арсенал", ожидается, что "Реал Мадрид" начнет усилия по привлечению его в свои ряды. Эта информация получена из источника One.uz.