Sog'diyona va Nasaf muhim uchrashuvga tayyorlanmoqda
O'zbekiston Superligasining 2-turida muhim uchrashuv Samarqanddagi Dinamo stadionida bo'lib o'tadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o'yinda Jizzaxning Sog'diyona jamoasi Qarshining Nasaf klubini qabul qiladi. Uchrashuv soat 19:15 da boshlanishi rejalashtirilgan.
Mazkur o'yinni bosh hakam Ahrol Risqullayev boshqaradi. Unga qanot hakamlari Andrey Sapenko va Timur Gaynullin yordam beradi.
VAR tizimida Doston Rahmonov faoliyat olib boradi, nazorat vazifasini esa Marat Ismoilov bajaradi. Murabbiylar o'yin uchun asosiy tarkiblarni e'lon qilishdi.
Sog'diyona jamoasida Nikola Mirkovich, Jasurbek Jaloliddinov va Faysal Mulich kabi futbolchilar maydonga tushishi kutilmoqda. Nasaf tarkibida esa Abduvohid Ne'matov, Bobir Abdixoliqov va Umar Eshmurodov kabi tajribali o'yinchilar asosiy tarkibdan joy oldi.
Har ikki jamoa ham g'alaba uchun bor kuchini ishga soladi. Muxlislar stadionda qiziqarli va murosasiz futbol guvohi bo'lishlari kutilmoqda.

Согдиана и Насаф готовятся к важной встрече
Во 2-м туре Суперлиги Узбекистана важная встреча пройдет на стадионе «Динамо» в Самарканде. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этой игре команда «Согдиёна» из Джиззака примет клуб «Насаф» из Карши. Встреча запланирована на 19:15.
Главным судьей матча будет Ахрол Рискуллаев. Ему помогут боковые судьи Андрей Сапенко и Тимур Гайнуллин.
В системе VAR будет работать Достон Рахмонов, а контрольные функции выполнит Марат Исмоилов. Тренеры объявили основные составы на игру.
В составе «Согдиёны» ожидается выход на поле таких футболистов, как Никола Миркович, Жасурбек Жалолиддинов и Файсал Мулич. В составе «Насафа» в основном составе заявлены опытные игроки Абдувахид Нематов, Бобир Абдихоликов и Умар Эшмуродов.
Обе команды приложат все усилия для победы. Болельщики на стадионе ожидают интересный и бескомпромиссный футбол.