Joriy yilning eng yaxshi futbolchisi deb e'tirof etilgan va "Oltin to'p" sovrinini qo'lga kiritgan Rodri, faoliyatini boshqa klubda davom ettirishi mumkinligi haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
"Manchester Siti" rahbariyati ispaniyalik yarim himoyachini yozgi transferlar davrida sotishga tayyor ekanligini bildirdi. Klub, futbolchi bilan tuzilgan shartnoma 2027 yil yozida tugashini hisobga olib, uni 50 million yevro evaziga qo'yib yuborishga qaror qilgan.
Rodriga uzoq vaqtdan buyon "Real Madrid" jiddiy qiziqish bildirmoqda. Futbolchi o'z intervyularida "Qirollik klubi" safida o'ynash uning bolalikdagi orzusi ekanligini yashirmagan.
Shunga qaramay, Madrid klubi rahbariyati shoshilinch qaror qabul qilmayapti. Ular avvalo futbolchining jismoniy holatini va jahon chempionatidagi o'yinlarini diqqat bilan kuzatib, tahlil qilishni rejalashtirgan.
Rodri 2019 yilda "Atletiko"dan 70 million yevro evaziga "Manchester Siti" tarkibiga qo'shilgan edi. Hozirgi kunda Transfermarkt portali futbolchining bozor qiymatini 75 million yevro deb baholamoqda.
Agar transfer amalga oshsa, bu yozgi mavsumning eng shov-shuvli o'tishlaridan biriga aylanishi aniq.

Родри может покинуть "Манчестер Сити"
Сообщается, что Родри, признанный лучшим футболистом текущего года и обладатель "Золотого мяча", может продолжить карьеру в другом клубе. Об этом сообщает Zamin.uz.
Руководство "Манчестер Сити" заявило, что готово продать испанского полузащитника в летнее трансферное окно. Клуб, учитывая, что контракт с игроком истекает летом 2027 года, решил выставить его за 50 миллионов евро.
"Реал Мадрид" давно проявляет серьёзный интерес к Родри. В своих интервью футболист не скрывал, что играть за "Королевский клуб" — его детская мечта.
Тем не менее руководство мадридского клуба не спешит принимать решение. Они планируют внимательно следить и анализировать физическое состояние игрока и его выступления на чемпионате мира.
Родри присоединился к "Манчестер Сити" в 2019 году, перейдя из "Атлетико" за 70 миллионов евро. В настоящее время портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость футболиста в 75 миллионов евро.