Qiziqarli va murosasiz kechgan o‘yinda "Dinamo" 2:1 hisobida g‘alaba qozonib, uch ochkoni qo‘lga kiritdi. Uchrashuvning ilk daqiqalaridan tashabbusni o‘z qo‘liga olgan Samarqand jamoasi tezkor gollar bilan hisobni ochishga muvaffaq bo‘ldi.
7-daqiqada Azizbek Amonovning goli bilan hisob ochildi va oradan 8 daqiqa o‘tib, Firdavs Abdurahmonov ikkinchi golni kiritdi. Birinchi bo‘limda "Bunyodkor" futbolchilari vaziyatni o‘nglashga harakat qilishsa-da, "Dinamo" himoyachilari ishonchli o‘yin ko‘rsatdi.
Ikkinchi bo‘limda "Bunyodkor" murabbiyi o‘yinni kuchaytirish maqsadida bir qator o‘zgarishlar qildi. 83-daqiqada Samandar Mavlonqulov bitta gol urib, hisobni qisqartirdi.
Ammo qolgan daqiqalarda "Bunyodkor" muvozanatni tiklay olmadi va yakunda "Dinamo" qiyin g‘alabani rasmiylashtirdi. Ushbu g‘alaba "Dinamo" jamoasiga turnir jadvalida o‘z mavqeini mustahkamlash imkonini berdi.
"Bunyodkor" esa navbatdagi turda o‘z xatolarini tahlil qilib, keyingi uchrashuvlarga tayyorgarlik ko‘rishiga to‘g‘ri keladi. Manba: One.uz.

"Динамо" обыграл "Бунёдкор" и получил три очка
Во втором туре Суперлиги Узбекистана на стадионе "Бунёдкор" в Ташкенте прошёл матч, в котором команда "Бунёдкор" принимала клуб "Динамо" из Самарканда. Об этом сообщает Zamin.uz.
В интересной и бескомпромиссной игре "Динамо" одержало победу со счётом 2:1 и заработало три очка. С первых минут встречи команда из Самарканда взяла инициативу в свои руки и сумела открыть счёт быстрыми голами.
На 7-й минуте счёт открыл Азизбек Амонoв, а спустя 8 минут Фирдавс Абдурахмонов забил второй гол. В первом тайме футболисты "Бунёдкор" пытались исправить ситуацию, но защитники "Динамо" сыграли надёжно.
Во втором тайме тренер "Бунёдкор" сделал ряд замен, чтобы усилить игру. На 83-й минуте Самандар Мавлонкулов забил один гол, сократив разрыв в счёте.
Однако в оставшееся время "Бунёдкор" не смог восстановить равновесие, и в итоге "Динамо" оформила трудную победу. Эта победа позволила команде "Динамо" укрепить свои позиции в турнирной таблице.
Что касается "Бунёдкор", то в следующем туре им предстоит проанализировать свои ошибки и подготовиться к следующим матчам. Источник: One.uz.