Superliganing 2-turida "So'g'diyona" o'z maydonida "Nasaf"ga 0:2 hisobida mag'lub bo'ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuvdan keyin matbuot anjumanida jizzaxliklar bosh murabbiyi Ivan Boshkovich ishtirok etdi va o'yin tafsilotlari, yo'l qo'yilgan kamchiliklar hamda jamoaning kelgusi rejalari haqida o'z fikrlarini bildirdi. Boshkovich natijadan qoniqmaganini ochiq aytdi.
Uning ta'kidlashicha, jamoa 0:2 hisobida mag'lub bo'lgan va bu hech kimni xursand qilmaydi. Shunga qaramay, murabbiy "So'g'diyona" maydonda kuchli raqibga qarshi yaxshi qarshilik ko'rsatishga harakat qilganini ta'kidladi.
Murabbiyning so'zlariga ko'ra, jizzaxliklar gol urish uchun bir qancha imkoniyatlar yaratgan. Lekin muhim jihat — yaratilgan vaziyatlarni golga aylantirishda muammolar bo'lgan.
O'yin oldidan asosiy maqsad mag'lub bo'lmaslik edi, futbolchilar oxirigacha kurashdilar, ammo natija raqib foydasiga hal bo'ldi. Ikkinchi bo'limda "So'g'diyona" o'yinni burishga harakat qildi.
Jamoa yana vaziyatlar yaratdi va hujumda faollashdi. Eng katta imkoniyat penalti epizodi edi.
Boshkovichning fikricha, agar o'sha 11 metrlik zarba golga aylanganida, hisob qisqarib, intriga oxirigacha saqlanib qolishi mumkin edi. Ammo penaltidan gol chiqmadi va futboldagi "agar"lar bu safar jamoaga yordam bermadi.
Murabbiy, bu futbol ekanini aytib, mag'lubiyatga qaramay tushkunlikka tushmaslik, xulosa chiqarish va keyingi o'yinlarga tayyorgarlikni davom ettirish kerakligini urg'uladi. Ivan Boshkovich uchun bu o'yinning asosiy sabog'i shuki, "So'g'diyona" imkoniyat yaratishda emas, balki ularni sovuqqonlik bilan golga aylantirishda ishlashi zarur.

Тренер «Согдианы» Бошкович остался недоволен поражением
Во втором туре Суперлиги «Согдиана» на своем поле проиграла «Насафу» со счетом 0:2. Об этом сообщает Zamin.uz.
После этой встречи на пресс-конференции главный тренер джизакцев Иван Бошкович принял участие и поделился своими мыслями о деталях игры, допущенных ошибках и планах команды на будущее. Бошкович откровенно заявил, что остался недоволен результатом.
По его словам, команда проиграла со счетом 0:2, и это никого не радует. Тем не менее, тренер подчеркнул, что «Согдиана» на поле пыталась оказать достойное сопротивление сильному сопернику.
По словам тренера, джизакцы создали несколько возможностей для взятия ворот. Но важный момент — были проблемы с реализацией созданных моментов.
Перед игрой главной задачей было не проиграть, футболисты боролись до конца, но результат оказался в пользу соперника. Во втором тайме «Согдиана» пыталась переломить ход игры.
Команда вновь создала моменты и активизировалась в атаке. Самым большим шансом был эпизод с пенальти.
По мнению Бошковича, если бы тот одиннадцатиметровый удар был реализован, счет сократился бы, и интрига сохранилась бы до конца. Но с пенальти гола не получилось, и футбольные «если» на этот раз не помогли команде.
Тренер отметил, что это футбол, и несмотря на поражение, не стоит впадать в уныние, нужно сделать выводы и продолжать подготовку к следующим играм. Главный урок этой игры для Ивана Бошковича в том, что «Согдиане» нужно работать не над созданием моментов, а над хладнокровной реализацией этих возможностей.