Superliganing 2-turida "Nasaf" Jizzaxda "So'g'diyona"ni 2:0 hisobida mag'lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuvdan so'ng o'tkazilgan matbuot anjumanida "Nasaf" bosh murabbiyi Ro'ziqul Berdiyev ishtirok etdi va o'yin rejasi, himoyadagi intizom hamda qarshi hujumlardagi samaradorlik haqida fikr bildirdi. Berdiyev avvalo jamoaning mudofaa chizig'ini alohida e'tirof etdi.
Unga ko'ra, "So'g'diyona" tarkibida kuchli hujumchilar borligi sababli, ularga qarshi ehtiyotkorlik talab etiladi. Shu bois murabbiylar shtabi himoyachilar uchun aniq vazifalar belgilab berdi va bu vazifalar bugun muvaffaqiyatli bajarildi.
"Yigitlarimiz himoyada diqqatli o'ynashdi. Individual kuchli hujumchilarga qarshi oson bo'lmadi.
Bugun yuklatilgan vazifani himoyachilarimiz yaxshi ado etishdi", dedi Berdiyev. Bundan tashqari, u "Nasaf"ning o'yini faqat himoya bilan cheklanib qolmaganini ham ta'kidladi.
Uning fikricha, jamoa qarshi hujumlarda ham samarali ko'rindi. Birinchi bo'limda bir nechta xavfli vaziyatlar yuzaga keldi va aynan o'sha epizodlardan ikkitasi gol bilan yakunlandi, bu esa g'alaba uchun hal qiluvchi omil bo'ldi.
Murabbiyning ta'kidlashicha, "Nasaf" maydonda g'alabaga munosib o'yin ko'rsatdi va uch ochko jamoa uchun adolatli natija bo'ldi. Berdiyevning bahosiga ko'ra, "Nasaf" bu uchrashuvda ikki narsani to'g'ri qildi: birinchisi — himoyada intizomni saqladi, ikkinchisi — qarshi hujumlarda imkoniyatni qo'ldan boy bermadi.

"Nasaf" в Джизаке обыграл "Согдиану" со счетом 2:0
Во втором туре Суперлиги "Насаф" в Джизаке обыграл "Согдиану" со счетом 2:0. Об этом сообщил Zamin.uz.
После матча на пресс-конференции присутствовал главный тренер "Насафа" Розикул Бердиев, который поделился мнением о плане игры, дисциплине в защите и эффективности контратак. Бердиев в первую очередь отметил оборонительную линию команды.
По его словам, в составе "Согдианы" есть сильные нападающие, поэтому против них требуется осторожность. Поэтому тренерский штаб поставил защитникам четкие задачи, и эти задачи сегодня были успешно выполнены.
"Наши ребята играли внимательно в защите. Против индивидуально сильных нападающих было нелегко.
Сегодня защитники хорошо справились с поставленной задачей", — сказал Бердиев. Кроме того, он подчеркнул, что игра "Насафа" не ограничивалась только защитой.
По его мнению, команда также была эффективна в контратаках. В первом тайме возникло несколько опасных моментов, и именно два из этих эпизодов завершились голами, что стало решающим фактором для победы.
По словам тренера, "Насаф" показал на поле достойную победу, и три очка стали справедливым результатом для команды. По оценке Бердиева, "Насаф" в этом матче сделал две вещи правильно: во-первых, сохранил дисциплину в защите, во-вторых, не упустил возможности в контратаках.