Federiko Valverde "Real"ga g'alaba keltirgan gol urdi
Ispaniya La Ligasi doirasida 2026 yil 6 mart kuni "Selta" va "Real Madrid" jamoalari o'rtasida o'tkazilgan uchrashuv futbol ishqibozlari uchun haqiqiy zavq bag'ishladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Vigo shahridagi "Balaidos" stadionida bo'lib o'tgan bahs keskin kurashlar va kutilmagan burilishlarga boy bo'ldi. "Real Madrid" jamoasi o'yinni faol boshladi va 11-daqiqada O'ryelen Tchuamenining aniq zarbasi bilan hisobni ochdi.
Mezbonlar, ya'ni "Selta" jamoasi, mag'lubiyatga rozi bo'lmay, 25-daqiqada Borxa Iglesiasning goli bilan hisobni tenglashtirishga muvaffaq bo'lishdi. Birinchi bo'lim 1:1 hisobida yakunlandi.
Ikkinchi bo'limda har ikki jamoa g'alaba uchun astoydil harakat qildi. O'yin oxiriga kelib, hisob o'zgarmaydi deb o'ylangan bir vaqtda, qo'shimcha vaqtning 90+7-daqiqasida Federiko Valverde ajoyib zarba bilan "Real Madrid" jamoasiga g'alaba to'pini kiritdi va jamoasiga uch ochko taqdim etdi.
O'yin davomida har ikki jamoa murabbiylari tarkibda qator o'zgarishlar kiritishdi. Uchrashuvda Borxa Iglesias, O'ryelen Tchuameni va R.
Asensio hakam tomonidan sariq kartochkalar bilan ogohlantirildi. Yakunda "Real Madrid" murakkab kechgan bahsda irodali g'alabani qo'lga kiritib, turnir jadvalidagi o'rnini mustahkamladi.

Федерико Вальверде забил победный гол для Реала
В рамках испанской Ла Лиги 6 марта 2026 года состоялся матч между командами «Сельта» и «Реал Мадрид», который доставил настоящее удовольствие футбольным болельщикам. Об этом сообщает Zamin.uz.
Матч, прошедший на стадионе «Балаидос» в городе Виго, был наполнен напряжённой борьбой и неожиданными поворотами. Команда «Реал Мадрид» активно начала игру и на 11-й минуте открыла счёт точным ударом Орельена Чуамени.
Хозяева поля, команда «Сельта», не согласившись с поражением, сумели сравнять счёт на 25-й минуте благодаря голу Борхи Иглесиаса. Первый тайм завершился со счётом 1:1.
Во втором тайме обе команды усердно боролись за победу. Когда казалось, что счёт останется неизменным до конца игры, на 90+7-й минуте дополнительного времени Федерико Вальверде великолепным ударом забил победный мяч для «Реал Мадрид» и принес своей команде три очка.
В течение матча тренеры обеих команд внесли ряд изменений в составы. В матче Борха Иглесиас, Орельен Чуамени и Р.
Асенсио был предупреждён жёлтыми карточками от судьи. В итоге «Реал Мадрид» одержал волевую победу в сложном поединке и укрепил своё положение в турнирной таблице.