"Bavariya" "Borussiya"ni 4:1 hisobida mag'lub etdi
Ushbu markaziy uchrashuvda "Bavariya" jamoasi raqib ustidan to'liq ustunlikka ega bo'lib, 4:1 hisobida yirik g'alaba qozondi. O'yin davomida "Bavariya" futbolchilari raqibga deyarli hech qanday imkoniyat qoldirmadi.
33-daqiqada Luis Dias hisobni ochdi, bo'lim so'ngida esa Konrad Laymer farqni ikkitaga yetkazdi. Ikkinchi bo'limda Jamal Musiala penaltidan unumli foydalanib, hisobni yiriklashtirdi.
79-daqiqada Nikolas Jekson ham gol urdi. Mehmon jamoa safida Vael Moya 89-daqiqada yagona javob to'pini kiritishga muvaffaq bo'ldi.
Statistik ma'lumotlar "Bavariya"ning o'yindagi ustunligini ko'rsatdi. Myunxen klubi to'pni 70 foiz nazorat qilib, 769 ta aniq pas uzatdi va raqib darvozasiga 18 marta zarba berdi.
"Borussiya" esa o'yin davomida 12 ta qoida buzib, qizil kartochka tufayli o'yinni 10 kishi bo'lib yakunladi. Bu g'alaba "Bavariya"ning chempionatdagi mavqeini yanada mustahkamladi.
"Borussiya" esa intizom va himoyadagi xatolar sabab yirik mag'lubiyatga uchradi. Ma'lumot manbasi: One.uz.

"Бавария" победила "Боруссию" со счётом 4:1
7 марта 2026 года в 25-м туре Бундеслиги Германии мюнхенский клуб "Бавария" принимал на своём поле команду "Боруссия" из Менхенгладбаха. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом центральном матче команда "Бавария" полностью доминировала над соперником и одержала крупную победу со счётом 4:1. В течение игры футболисты "Баварии" практически не оставляли сопернику никаких шансов.
На 33-й минуте Луис Диас открыл счёт, а в конце первого тайма Конрад Лаймер удвоил преимущество. Во втором тайме Джамал Мусиала эффективно реализовал пенальти, увеличив разрыв в счёте.
На 79-й минуте Николас Жексон также забил гол. В составе гостей Ваэль Моя на 89-й минуте сумел забить единственный ответный мяч.
Статистические данные показали превосходство "Баварии" в игре. Мюнхенский клуб контролировал мяч 70% времени, сделал 769 точных передач и нанес 18 ударов по воротам соперника.
Команда "Боруссия" за игру допустила 12 нарушений правил и завершила матч вдесятером из-за красной карточки. Эта победа укрепила позиции "Баварии" в чемпионате.
Команда "Боруссия" потерпела крупное поражение из-за дисциплинарных и защитных ошибок. Источник информации: One.uz.