"Nasaf" "So'g'diyona"ni mag'lub etib, safardan uch ochko oldi
Superliganing 2-turida "So'g'diyona" va "Nasaf" jamoalari o'rtasida o'tgan uchrashuvda mehmonlar ustunlikni qo'lga kiritdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Qarshilik bilan o'tgan bu bahsda "Nasaf" jamoasi 2:0 hisobida g'alaba qozondi va safardan muhim uch ochko bilan qaytdi. O'yinning birinchi bo'limida "Nasaf" jamoasi tezkor va aniq harakatlar bilan raqibni hayratda qoldirdi.
Hisob 15-daqiqada ochildi: Oybek Rustamov o'z imkoniyatidan samarali foydalanib, mehmonlarni oldinga olib chiqdi. Oradan ko'p o'tmay, 22-daqiqada Sharof Muhitdinov Zafarmurod Abdiraxmatovning uzatmasidan foydalangan holda yana bir gol urib, jamoasi ustunligini oshirdi.
"So'g'diyona" ikkinchi bo'limda o'yinni o'zgartirish va intrigani qaytarish uchun juda ko'p harakat qildi. 74-daqiqada jizzaxliklar penalti orqali hisobni qisqartirish imkoniyatiga ega bo'lishdi, ammo Lyupcho Doriyevning 11 metrlik zarbasi golga aylanmadi.
Qolgan vaqt davomida "Nasaf" hisobni nazorat qildi va himoyada ishonchli harakat qildi, raqibga xavfli vaziyatlar yaratish imkonini bermadi. O'yin 0:2 hisobida yakunlandi va uch ochko "Nasaf" jamoasining hisobiga yozildi.

"Насаф" обыграл "Согдиану" и взял три очка в гостях
Во втором туре Суперлиги в матче между командами "Согдиёна" и "Насаф" гости взяли верх. Об этом сообщает Zamin.uz.
В напряжённой встрече команда "Насаф" одержала победу со счётом 2:0 и вернулась с важными тремя очками с выезда. В первом тайме команда "Насаф" удивила соперника быстрыми и точными действиями.
Счёт открылся на 15-й минуте: Ойбек Рустамов эффективно использовал свой шанс и вывел гостей вперёд. Спустя немного времени, на 22-й минуте, Шароф Мухитдинов воспользовался передачей Зафармурода Абдирахматова и забил ещё один гол, увеличив преимущество своей команды.
"Согдиёна" во втором тайме приложила много усилий, чтобы изменить ход игры и вернуть интригу. На 74-й минуте джиззахцы получили возможность сократить счёт с пенальти, но удар с 11 метров Люпчо Дориева не стал голом.
В оставшееся время "Насаф" контролировал счёт и уверенно действовал в обороне, не позволяя сопернику создавать опасные моменты. Игра завершилась со счётом 0:2, и три очка были записаны на счёт команды "Насаф".