Dastlabki tibbiy ko'riklar futbolchining holati unchalik xavfli emasligini ko'rsatgan edi, lekin keyingi tekshiruvlar vaziyatning jiddiyligini tasdiqladi. Bu haqda jamoa bosh murabbiyi Jorje Jezush rasman ma'lum qildi.
Voqea "An Nasr" va "Al Fayha" o'rtasidagi Saudiya Arabistoni chempionatining 24-tur uchrashuvida sodir bo'ldi. O'yin 3:1 hisobida yakunlangan bo'lsa-da, 81-daqiqada maydonni tark etgan portugaliyalik yulduzning holati muxlislarni xavotirga soldi.
Ma'lum bo'lishicha, futbolchining orqa son mushaklarida jiddiy muammo bor. Hozirgi vaqtda Ronaldu Ispaniyaga yo'l oldi.
U yerda tajribali mutaxassislar nazorati ostida tiklanish jarayonini o'tkazmoqda. Murabbiy Jezushning so'zlariga ko'ra, klub Krishtianuning tezroq safga qaytishiga umid qilmoqda.
Biroq mavsumning hal qiluvchi pallasida bunday yo'qotish jamoa rejalariga jiddiy ta'sir ko'rsatishi mumkin. Shuningdek, ijtimoiy tarmoqlarda futbolchining Ispaniyaga parvozi bilan bog'liq turli xabarlar tarqaldi.
Xususan, mintaqadagi siyosiy vaziyat va xavfsizlik choralari fonida amalga oshirilgan bu safar muxlislar o'rtasida ko'plab savollarni keltirib chiqardi. Hozircha asosiy e'tibor Ronalduning qachon to'liq sog'ayib, maydonga qaytishiga qaratilgan.

Криштиану Роналду получил серьёзную травму, проходит лечение в Испании
Первичные медицинские осмотры показали, что состояние футболиста не слишком опасное, однако последующие обследования подтвердили серьезность ситуации. Об этом официально заявил главный тренер команды Жорже Жезуш.
Инцидент произошел во время матча 24-го тура чемпионата Саудовской Аравии между "Ан-Наср" и "Аль-Файха". Несмотря на итоговый счет 3:1, состояние португальской звезды, покинувшей поле на 81-й минуте, вызвало беспокойство у болельщиков.
Сообщается, что у футболиста серьезная проблема с мышцами задней поверхности бедра. В настоящее время Роналду отправился в Испанию.
Там он проходит восстановление под контролем опытных специалистов. По словам тренера Жезуша, клуб надеется на скорейшее возвращение Криштиану в строй.
Однако такая потеря в решающий момент сезона может серьезно повлиять на планы команды. Также в социальных сетях распространились различные сообщения, связанные с перелетом футболиста в Испанию.
В частности, на фоне политической ситуации в регионе и мер безопасности эта поездка вызвала множество вопросов среди болельщиков. Пока основное внимание сосредоточено на том, когда Роналду полностью восстановится и вернется на поле.