Angliya kubogi 1/8 final bosqichining dastlabki uchrashuvida "Liverpul" safarda "Vulverhempton" ustidan 3:1 hisobida ishonchli g'alabaga erishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Arne Slot shogirdlari shu tariqa uch kun avval Angliya Premer Ligasi doirasida kutilmagan mag'lubiyatdan keyin o'ziga kelib oldi va kubokda navbatdagi bosqich — chorakfinalga yo'llanmani qo'lga kiritdi. "Molinyu" stadionidagi uchrashuvning birinchi taymi ehtiyotkorona ruhda kechdi.
Har ikki jamoa ham xatoni kamaytirishga harakat qildi. Biroq ikkinchi bo'lim boshlanishi bilan "Liverpul" o'yinni tezlik va aniqlik bilan jonlantirdi.
51-daqiqada Endryu Robertson hisobni ochdi. Oradan ikki daqiqa o'tib, 53-daqiqada Muhammad Saloh o'z golini urib, "qizillar"ning ustunligini yanada mustahkamladi — 0:2.
Ushbu epizodlardan keyin "Vulverhempton" uchun o'yinga qaytish ancha qiyinlashdi, chunki "Liverpul" to'pni ham, tempni ham o'z qo'liga oldi. 74-daqiqada Kyortis Jons jamoaning uchinchi golini kiritib, intrigaga deyarli nuqta qo'ydi.
Mezbonlar faqat qo'shib berilgan daqiqalarda, 90+1-daqiqada Hvanning goli bilan javob qaytardi. Ammo bu gol natijaga ta'sir qilmadi — "Liverpul" 3:1 hisobida g'alaba qozonib, ishni oxiriga yetkazdi.
Ushbu natija "Liverpul" uchun ruhiy jihatdan ham juda muhim edi. Slot jamoasi APLdagi kutilmagan mag'lubiyatdan keyin o'ziga nisbatan ishonchni tezda tiklab, kubokda "men hali shu yerdaman" degan signalni berdi.

"Ливерпуль" вышел в четвертьфинал Кубка Англии
В первом матче 1/8 финала Кубка Англии "Ливерпуль" на выезде уверенно обыграл "Вулверхэмптон" со счётом 3:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
Подопечные Арне Слота таким образом оправились после неожиданного поражения в рамках Английской Премьер-Лиги три дня назад и получили путёвку в следующий этап — четвертьфинал кубка. Первый тайм встречи на стадионе "Молинью" прошёл в осторожном ключе.
Обe команды старались минимизировать ошибки. Однако с началом второго тайма "Ливерпуль" оживил игру скоростью и точностью.
На 51-й минуте Эндрю Робертсон открыл счёт. Через две минуты, на 53-й минуте, Мохамед Салах забил свой гол, ещё больше укрепив преимущество "красных" — 0:2.
После этих эпизодов "Вулверхэмптону" стало значительно сложнее вернуться в игру, так как "Ливерпуль" контролировал мяч и темп.
На 74-й минуте Кёртис Джонс забил третий гол команды, практически поставив точку в интриге.
Хозяева ответили лишь в добавленное время, на 90+1-й минуте голом Хванга. Но этот гол не повлиял на результат — "Ливерпуль" одержал победу со счётом 3:1 и довёл дело до конца.
Этот результат был очень важен для "Ливерпуля" и с психологической точки зрения. Команда Слота быстро восстановила уверенность после неожиданного поражения в АПЛ и подала сигнал в кубке: "я ещё здесь".