Angliya Kubogining beshinchi bosqichida "Liverpul" jamoasi "Vulverxempton" maydonida mehmon bo'ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv davomida "Liverpul" ikkinchi bo'limdagi kuchli hujumlari bilan ajralib turdi. Birinchi bo'limda ikkala jamoa ham ehtiyotkor o'yin ko'rsatdi, ammo ikkinchi bo'limda vaziyat keskin o'zgardi.
O'yinning 51-daqiqasida Endryu Robertson hisobni ochdi. Shundan ikki daqiqa o'tib, Muhammad Saloh ikkinchi golni kiritib, farqni oshirdi.
VAR tizimi tomonidan tasdiqlangan gollardan so'ng "Liverpul" o'yin nazoratini to'liq qo'lga oldi. 74-daqiqada Kertis Jons uchinchi golni urib, jamoasining g'alabasini deyarli kafolatladi.
Uchrashuv oxirida "Vulverxempton" futbolchisi Xvan Xi Xchan hisobni qisqartirishga muvaffaq bo'ldi, lekin bu mag'lubiyatdan qutulish uchun yetarli bo'lmadi. O'yin davomida ikkala jamoa tarkibida ko'plab o'zgarishlar amalga oshirildi.
"Liverpul" safida Kertis Jons, F. Virts va D.
Frimpong kabi futbolchilar maydonga tushib, o'yin sur'atini saqlashga harakat qilishdi. Shuningdek, uchrashuvda S.

"Liverpool" победил "Вулверхэмптон" со счетом 3:1
В пятом раунде Кубка Англии команда "Ливерпуль" выступила в гостях у "Вулверхэмптона". Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе встречи "Ливерпуль" выделялся мощными атаками во втором тайме. В первом тайме обе команды играли осторожно, однако во втором тайме ситуация резко изменилась.
На 51-й минуте Эндрю Робертсон открыл счёт. Через две минуты Мохамед Салах забил второй гол, увеличив разрыв.
После подтверждённых системой VAR голов "Ливерпуль" полностью взял под контроль игру. На 74-й минуте Кёртис Джонс забил третий гол, практически обеспечив победу своей команды.
В конце матча игрок "Вулверхэмптона" Хван Хи Чхан сумел сократить счёт, но этого оказалось недостаточно, чтобы избежать поражения. В ходе игры обе команды произвели множество замен.