U jamoa hozirda o'zgarishlar davrini boshdan kechirayotganini aytib, kelgusi yil natijalar yanada yaxshiroq bo'lishiga ishonchliligini bildirdi. Gvardiolaning so'zlariga ko'ra, jamoa yangi sharoitlarga imkon qadar tez moslashishi va o'yinini kuchaytirishi kerak.
Tarkibdagi o'zgarishlar qiyin kechayotganiga qaramay, murabbiy kelasi mavsumda jamoa kuchliroq o'yin ko'rsatishiga ishonadi. Hozirda "Manchester Siti" Angliya premyer ligasi turnir jadvalida 60 ochko bilan ikkinchi o'rinda turibdi.
Musobaqa yetakchisi "Arsenal"ning hisobida 67 ochko bor, ammo londonliklar "shaharliklar"ga nisbatan bitta ko'proq o'yin o'tkazgan. Gvardiola shogirdlari chempionlik poygasida kurashni davom ettirishmoqda va mavsum yakuniga qadar vaziyatni o'z foydalariga hal qilishga intilishadi.

Главный тренер "Манчестер Сити" Хосеп Гвардиола обсудил планы команды на следующий сезон. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он отметил, что команда сейчас проходит период изменений и выразил уверенность, что результаты в следующем году будут лучше. По словам Гвардиолы, команда должна как можно быстрее адаптироваться к новым условиям и усилить свою игру.
Несмотря на трудности с изменениями в составе, тренер верит, что в следующем сезоне команда покажет более сильную игру. В настоящее время "Манчестер Сити" занимает второе место в турнирной таблице Английской Премьер-лиги с 60 очками.
Лидер соревнования "Арсенал" имеет 67 очков, однако лондонцы сыграли на одну игру больше, чем "горожане". Подопечные Гвардиолы продолжают борьбу за чемпионство и стремятся до конца сезона решить ситуацию в свою пользу.