"Barselona" klubi hujumchisi Robert Levandovski kelajak rejalari haqida aniqroq ma'lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
37 yoshli tajribali futbolchi Sky Sports nashriga bergan intervyusida yaqin uch oy ichida qayerda faoliyatini davom ettirish bo'yicha qaror qabul qilishini aytdi. U o'z oilasi bilan Ispaniyada o'zini juda baxtli his qilayotganini va klubdagi sharoitlardan to'liq qoniqayotganini ta'kidladi.
Polshalik hujumchining "Barselona" bilan tuzgan amaldagi shartnomasi joriy yilning iyun oyida tugaydi. Joriy mavsumda Levandovski "Barselona" safida barcha musobaqalarda 32 ta uchrashuvda ishtirok etib, raqiblar darvozasiga 14 ta gol urishga muvaffaq bo'ldi.
Bundan tashqari, u jamoadoshlariga 1 ta golli uzatma ham amalga oshirdi. Hozirda "Barselona" Ispaniya chempionatida birinchi o'rinda bormoqda.
Jamoa 64 ochko to'plagan bo'lib, eng yaqin raqibi "Real Madrid"dan atigi 1 ochko oldinda. Chempionlik uchun kurash qizg'in davom etayotgan bir paytda, Levandovskining kelajagi borasidagi noaniqlik ham muxlislar, ham mutaxassislar e'tiborida qolmoqda.

Нападающий клуба "Барселона" Роберт Левандовски дал более точную информацию о своих планах на будущее. Об этом сообщает Zamin.uz.
37-летний опытный футболист в интервью изданию Sky Sports заявил, что в ближайшие три месяца примет решение о том, где продолжит свою карьеру. Он подчеркнул, что чувствует себя очень счастливым в Испании вместе с семьёй и полностью доволен условиями в клубе.
Действующий контракт польского нападающего с "Барселоной" истекает в июне этого года. В текущем сезоне Левандовски принял участие в 32 матчах за "Барселону" во всех турнирах и сумел забить 14 голов.
Кроме того, он сделал 1 голевую передачу своим партнёрам по команде. В настоящее время "Барселона" занимает первое место в чемпионате Испании.
Команда набрала 64 очка, опережая ближайшего соперника "Реал Мадрид" всего на 1 очко. В разгар ожесточённой борьбы за чемпионство неопределённость с будущим Левандовски остаётся в центре внимания как болельщиков, так и специалистов.