Ushbu uchrashuvda “to‘pchilar” 2:1 hisobida g‘alaba qozonib, turnirning navbatdagi bosqichiga yo‘l olishdi. O‘yinning 41-daqiqasida N.
Madueke hisobni ochib, mehmonlarni oldinga olib chiqdi. Biroq, ikkinchi bo‘limning 50-daqiqasida U.
Evans hisobni tenglashtirdi. Shunday bo‘lsa-da, 66-daqiqada E.
Eze tomonidan kiritilgan gol “Arsenal”ga muhim g‘alabani taqdim etdi. Statistik ma’lumotlarga ko‘ra, “Arsenal” o‘yinda yaqqol ustunlik qildi.
London klubi to‘pni 67 foiz vaqt davomida nazorat qildi va raqib darvozasi tomon 21 marta zarba yo‘lladi. “Mansfild Taun” esa faqat 33 foiz to‘p nazorati bilan cheklanib, 9 marta zarba bera oldi.
Paslar aniqligi bo‘yicha ham “Arsenal” 88 foizlik natija bilan ustunlik qildi. O‘yin davomida ancha qo‘pol o‘tganini aytish mumkin.
“Mansfild Taun” futbolchilari 13 marta qoida buzib, 4 ta sariq kartochka olishdi. “Arsenal” esa 6 marta qoida buzib, 2 ta sariq kartochka bilan o‘yinni yakunladi.
Mezbonlar munosib qarshilik ko‘rsatishga uringan bo‘lsa-da, “Arsenal”ning tajribasi va hujumdagi xilma-xilligi o‘yinning yakuniy natijasini hal qildi. Manba: One.uz.

«Арсенал» победил «Мансфилд Таун» в Кубке Англии
В рамках 5-го раунда Кубка Англии лондонский клуб «Арсенал» провёл выездной матч с командой «Мансфилд Таун». Об этом сообщает Zamin.uz.
В этой встрече «канониры» одержали победу со счётом 2:1 и вышли в следующий этап турнира. На 41-й минуте Н.
Мадуэке открыл счёт и вывел гостей вперёд. Однако на 50-й минуте второго тайма У.
Эванс сравнял счёт. Тем не менее, на 66-й минуте гол, забитый Э.
Эзе, принес «Арсеналу» важную победу. Согласно статистическим данным, «Арсенал» доминировал в матче.
Лондонский клуб контролировал мяч 67% времени и нанес 21 удар по воротам соперника. «Мансфилд Таун» же ограничился лишь 33% владения мячом и 9 ударами.
По точности передач также «Арсенал» превзошёл соперника, показав результат 88%. В ходе игры было много жёстких столкновений.
Футболисты «Мансфилд Таун» совершили 13 нарушений правил и получили 4 жёлтые карточки. «Арсенал» же нарушил правила 6 раз и завершил матч с 2 жёлтыми карточками.
Хотя хозяева пытались оказать достойное сопротивление, опыт и разнообразие атак «Арсенала» определили итоговый результат встречи. Источник: One.uz.