"Istanbul Bashakshehir" uyida "G'oztepe"ni 2:1 yengdi
Turkiya Superligasining navbatdagi turida "Istanbul Bashakshehir" jamoasi o'z uyida "G'oztepe" klubini qabul qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv qiziqarli va murosasiz kechdi. O'yin natijasida mezbonlar 2:1 hisobida g'alaba qozonib, muhim uch ochkoni qo'lga kiritishdi.
Uchrashuvning 13-daqiqasida O. A.
Shahiner hisobni ochdi. Biroq, 39-daqiqada A.
Antunes "G'oztepe" uchun muvozanatni tikladi. Ikkinchi bo'limning 69-daqiqasida I.
Brnich tomonidan kiritilgan gol "Istanbul Bashakshehir"ga g'alaba keltirdi. Statistik ko'rsatkichlar o'yinning qiziqarli kechganini tasdiqlaydi.
"G'oztepe" futbolchilari hujumkor o'yin namoyish etib, raqib darvozasiga 16 marta zarba yo'llashdi, lekin ko'pchilik zarbalar samarasiz yakunlandi. "Istanbul Bashakshehir" esa atigi 6 ta zarba berdi, lekin ulardan unumli foydalandi.
To'p nazorati bo'yicha mezbonlar 56 foiz ko'rsatkich bilan ustunlik qilishdi. Intizom masalasiga kelsak, "G'oztepe" futbolchilari qoidalarni ancha ko'p buzishdi.
Mehmonlar 16 marta qoida buzishgan bo'lsa, mezbonlar faqat 7 marta qoidani buzishdi. Hakamlar "G'oztepe" futbolchilariga 2 ta, mezbonlarga esa 1 ta sariq kartochka ko'rsatishdi.
Burchak zarbalari bo'yicha "G'oztepe" ustunlik qildi, ammo yakuniy natija baribir "Istanbul Bashakshehir" foydasiga hal bo'ldi. Manba: One.uz

«Истанбул Башакшехир» дома обыграл «Гёзтепе» со счётом 2:1
В очередном туре Суперлиги Турции команда «Истанбул Башакшехир» принимала у себя дома клуб «Гёзтепе». Об этом сообщает Zamin.uz.
Матч прошёл интересно и без компромиссов. По итогам игры хозяева одержали победу со счётом 2:1, завоевав важные три очка.
На 13-й минуте О. А.
Шахинер открыл счёт. Однако на 39-й минуте А.
Антунес восстановил равновесие для «Гёзтепе». На 69-й минуте второго тайма И.
Брнич забил гол, принесший победу «Истанбул Башакшехиру». Статистические показатели подтверждают, что игра была захватывающей.
Футболисты «Гёзтепе» демонстрировали атакующую игру, нанеся по воротам соперника 16 ударов, но большинство из них оказались неэффективными. «Истанбул Башакшехир» же сделал всего 6 ударов, но использовал их с пользой.
По контролю мяча хозяева доминировали с показателем 56%. Что касается дисциплины, футболисты «Гёзтепе» нарушили правила значительно чаще.
Гости совершили 16 нарушений, тогда как хозяева — всего 7. Судьи показали футболистам «Гёзтепе» 2 жёлтые карточки, а хозяевам — 1.
По угловым ударам преимущество было у «Гёзтепе», однако итоговый результат всё равно оказался в пользу «Истанбул Башакшехира». Источник: One.uz