Angliya Kubogining navbatdagi bosqichida "Manchester Siti" jamoasi "Nyukasl Yunayted"ga qarshi safarda muhim o'yin o'tkazdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu bahsda "Manchester Siti" 3:1 hisobida g'alaba qozonib, turnirdagi yurishini muvaffaqiyatli davom ettirdi. Uchrashuv mezbonlar uchun omadli boshlandi.
18-daqiqada Harvi Barns "Nyukasl"ni oldinga olib chiqdi. Biroq "Manchester Siti" futbolchilari ruhiy tushkunlikka tushmay, o'yin nazoratini qo'lga oldi.
39-daqiqada Savino hisobni tenglashtirdi. Ikkinchi bo'limda "Manchester Siti" hujumchisi Omar Marmush o'z mahoratini namoyish etib, 47 va 65-daqiqalarda ikkita gol urdi va jamoasiga muhim g'alabani taqdim etdi.
Statistik ma'lumotlarga ko'ra, "Manchester Siti" o'yin davomida to'pga egalik qilishda va hujumlarni tashkil etishda yaqqol ustunlik qildi. Mehmonlar to'pni 58 foiz vaqt davomida nazorat qilib, darvoza tomon 18 marta zarba yo'lladi.
"Nyukasl" esa atigi 10 marta zarba bera oldi. Paslar aniqligi bo'yicha "Manchester Siti" 89 foiz natija bilan raqibidan ustun keldi.
Intizom borasida ham mehmonlar ancha tartibli o'yin ko'rsatdi. "Manchester Siti" futbolchilari birorta ham sariq kartochka olmagan bo'lsa, "Nyukasl" jamoasi ikki marta ogohlantirildi.
Qoidabuzarliklar soni bo'yicha "Manchester Siti" 18 marta, "Nyukasl" esa 10 marta qoidani buzdi. Yakunda "Manchester Siti" o'z darajasini namoyish etib, keyingi bosqich yo'llanmasini qo'lga kiritdi.

В очередном этапе Кубка Англии команда "Манчестер Сити" провела важный выездной матч против "Ньюкасл Юнайтед". Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом поединке "Манчестер Сити" одержал победу со счётом 3:1, успешно продолжив своё выступление в турнире. Матч начался удачно для хозяев.
На 18-й минуте Харви Барнс вывел "Ньюкасл" вперёд. Однако футболисты "Манчестер Сити" не впали в уныние и взяли под контроль игру.
На 39-й минуте Савино сравнял счёт. Во втором тайме нападающий "Манчестер Сити" Омар Мармуш продемонстрировал своё мастерство, забив два гола на 47-й и 65-й минутах, обеспечив своей команде важную победу.
Согласно статистическим данным, "Манчестер Сити" явно доминировал в контроле мяча и организации атак на протяжении всей игры. Гости владели мячом 58% времени и нанесли 18 ударов по воротам.
"Ньюкасл" же смог нанести лишь 10 ударов. По точности передач "Манчестер Сити" превзошёл соперника с результатом 89%.
В дисциплинарном плане гости также показали более организованную игру. Футболисты "Манчестер Сити" не получили ни одной жёлтой карточки, тогда как команда "Ньюкасл" была предупреждена дважды.
По количеству нарушений "Манчестер Сити" допустил 18 фолов, а "Ньюкасл" — 10. В итоге "Манчестер Сити" продемонстрировал свой уровень и обеспечил себе путёвку в следующий этап.