Angliya Kubogining navbatdagi bosqichida "Manchester Siti" jamoasi safarda "Nyukasl Yunayted"ga qarshi o'ynadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu uchrashuvda mehmonlar 3:1 hisobida g'alaba qozonib, musobaqadagi yurishini davom ettirishga muvaffaq bo'lishdi. O'yinda o'zbekistonlik futbolchi Abduqodir Husanov o'zining ishonchli o'yini bilan mutaxassislar e'tiborini tortdi.
Uchrashuv statistikasiga ko'ra, Husanov 7.8 ball bilan baholanib, jamoaning eng yaxshi himoyachisi sifatida tan olindi. U himoyada xotirjam harakat qilgani uchun tajribali jamoadoshi Jon Stounzni ham ortda qoldira oldi.
Husanovning maydondagi pozitsion o'yini va raqib hujumlarini bartaraf etishdagi mahorati uning xalqaro maydondagi nufuzi oshib borayotganidan dalolat beradi. Uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi deb 8.8 ball to'plagan va dubl qayd etgan hujumchi O.
Marmoush topildi. Shuningdek, "Manchester Siti" safida Savinho va N.
Gonzalez kabi futbolchilar ham yaxshi o'yin ko'rsatishdi. Biroq, himoya chizig'idagi barqarorlik aynan Abduqodir Husanov hissasiga to'g'ri keldi.

Абдукодир Хусанов блеснул в матче против «Ньюкасла»
В очередном раунде Кубка Англии команда «Манчестер Сити» сыграла в гостях против «Ньюкасл Юнайтед». Об этом сообщает Zamin.uz.
В этой встрече гости одержали победу со счетом 3:1 и смогли продолжить свое участие в турнире. Узбекистанский футболист Абдукодир Хусанов привлек внимание специалистов своей уверенной игрой.
Согласно статистике матча, Хусанов был оценен в 7.8 баллов и признан лучшим защитником команды. Он превзошел даже опытного партнера по команде Джона Стоунза благодаря спокойным действиям в обороне.
Позиционная игра Хусанова на поле и его мастерство в нейтрализации атак соперника свидетельствуют о растущем международном авторитете игрока. Лучшим футболистом матча стал нападающий О.
Мармуш, набравший 8.8 баллов и оформивший дубль. Также в составе «Манчестер Сити» хорошо проявили себя такие игроки, как Савиньо и Н.
Гонсалес. Однако именно стабильность в обороне была заслугой Абдукодира Хусанова.
Этот результат создает основу для того, чтобы молодой защитник в будущем достигал высоких вершин. Источник: One.uz.