Angliya kubogi 1/8 finalida "Manchester Siti" jamoasi safarda "Nyukasl"ga qarshi o‘ynab, 3:1 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O‘yinning boshida mezbonlar faol harakat qilgan bo‘lsa-da, 18-daqiqada Barns hisobni ochib, "Sent-Jeyms Park" stadionini hayajonga soldi. Biroq bu gol "shaharliklar"ni to‘xtata olmadi.
"Manchester Siti" keyingi daqiqalarda o‘yinni o‘z foydasiga burdi. Birinchi bo‘limning oxiriga kelib, 39-daqiqada Savinio hisobni tenglashtirdi — 1:1.
Tanaffusdan so‘ng "Siti" hujumlarni kuchaytirdi: 47-daqiqada Marmush gol urib, jamoasini oldinga olib chiqdi. O‘yin taqdiri deyarli hal bo‘lganda, 65-daqiqada Marmush yana bir gol kiritib, dubl qayd etdi va hisobni 1:3 ko‘rinishiga keltirdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston milliy jamoasi himoyachisi Abduqodir Husanov asosiy tarkibda to‘liq 90 daqiqa o‘ynadi. U yuqori bosimli safar o‘yinida jamoasining chorakfinalga chiqishida katta hissa qo‘shdi.
Himoyachi uchun bunday bahslarda to‘liq o‘ynash ishonch va murabbiylar shtabi tomonidan berilgan katta bahodir. Shu tariqa, "Manchester Siti" Angliya kubogida chorakfinalga yo‘l oldi.
"Nyukasl" esa birinchi goldan keyin ustunlikni saqlab qola olmadi va o‘yin ritmini mehmonlarga topshirdi. Angliya kubogi.

В 1/8 финала Кубка Англии команда "Манчестер Сити" в гостях сыграла с "Ньюкаслом" и одержала победу со счётом 3:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
В начале матча хозяева поля действовали активно, однако на 18-й минуте Барнс открыл счёт, вызвав волну восторга на стадионе "Сент-Джеймс Парк". Тем не менее, этот гол не остановил "горожан".
"Манчестер Сити" в последующие минуты перевёл игру в свою пользу. К концу первого тайма, на 39-й минуте Савинио сравнял счёт — 1:1.
После перерыва "Сити" усилил атаки: на 47-й минуте Мармуш забил гол, выведя свою команду вперёд. Почти решив исход встречи, на 65-й минуте Мармуш забил ещё один гол, оформив дубль и доведя счёт до 1:3.
В матче защитник национальной сборной Узбекистана Абдукодир Хусанов сыграл в основном составе все 90 минут. Он внёс значительный вклад в выход своей команды в четвертьфинал в условиях высокого давления гостевого матча.
Для защитника играть полный матч в таких встречах — это знак доверия и высокая оценка со стороны тренерского штаба. Таким образом, "Манчестер Сити" вышел в четвертьфинал Кубка Англии.
А "Ньюкасл" после первого гола не смог сохранить преимущество и уступил инициативу гостям. Кубок Англии.