Bu natija ularni keyingi bosqichga olib chiqdi. Ushbu uchrashuvda o‘zbekistonlik himoyachi Abduqodir Husanov to‘liq 90 daqiqa davomida maydonda harakat qildi va jamoasining g‘alabasida o‘z hissasini qo‘shdi.
O‘yindan so‘ng turli statistik portallar Husanovning o‘yinini baholadi. "Fotmob" unga 7.5 ball berdi, "Sofascore" esa 7.8 ball bilan baholadi.
"Flashscore" portalida esa u 7.1 ball oldi. Bu baholar hamyurtimizning o‘yini yaxshi ko‘rilganini ko‘rsatadi.
Husanov "Nyukasl" kabi kuchli raqibga qarshi o‘yinida ishonchli va samarali harakat qilgan. "Manchester Siti" jamoasining navbatdagi muhim uchrashuvi 11-mart kuni "Real Madrid"ga qarshi bo‘lib o‘tadi.
Bu o‘yinda ham Husanovning ishonchli o‘yini kutilyapti, chunki bunday muhim bahslar himoyachilarning haqiqiy darajasini ko‘rsatadi.

«Манчестер Сити» обыграл Ньюкасл и вышел в следующий этап
В 1/8 финала Кубка Англии команда «Манчестер Сити» на выезде сыграла против «Ньюкасла» и уверенно победила со счётом 3:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот результат вывел их в следующий этап. В этом матче узбекский защитник Абдукодир Хусанов провёл на поле все 90 минут и внес свой вклад в победу команды.
После игры различные статистические порталы оценили игру Хусанова. «Fotmob» поставил ему 7.5 баллов, а «Sofascore» оценил в 7.8 баллов.
На портале «Flashscore» он получил 7.1 балл. Эти оценки показывают, что игра нашего соотечественника была высоко оценена.
Хусанов сыграл уверенно и эффективно против такого сильного соперника, как «Ньюкасл». Следующий важный матч команды «Манчестер Сити» состоится 11 марта против «Реала».
В этой игре также ожидается надёжная игра Хусанова, так как такие важные встречи показывают настоящий уровень защитников.