Fransiya chempionatining 25-turida 2026 yil 8 mart kuni qiziqarli o'yin bo'lib o'tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unda "Tuluza" o'z maydonida "Olimpik Marsel" klubini qabul qildi. Uchrashuv murosasiz kechdi va mehmonlar minimal hisobda g'alaba qozonishdi.
Uchrashuvning 18-daqiqasida Meyson Grinvud raqib darvozasiga gol urib, jamoasiga g'alaba keltirgan yagona gol muallifiga aylandi. "Tuluza" futbolchilari o'yin davomida vaziyatni o'zgartirishga harakat qilishdi va darvoza tomon 12 marta zarba berishdi, biroq "Marsel" himoyasi mustahkam turib, o'z darvozasini muhofaza qildi.
Statistik ma'lumotlarga ko'ra, "Marsel" to'pga 51 foiz egalik qilib, o'yin nazoratini qo'llarida ushlab turishdi. Garchi "Tuluza" jamoasi ham faol harakat qilgan bo'lsa-da, yakunda natija mehmonlar foydasiga 1:0 hisobida yakunlandi.
Ushbu g'alaba "Olimpik Marsel" uchun turnir jadvalidagi o'rnini mustahkamlashda muhim ahamiyatga ega bo'ldi. Manba: One.uz.

"Олимпик Марсель" минимально обыграл "Тулузу"
В 25-м туре чемпионата Франции 8 марта 2026 года состоялся интересный матч. Об этом сообщает Zamin.uz.
В нем "Тулуза" принимала на своем поле клуб "Олимпик Марсель". Встреча прошла без ничьей, и гости одержали победу с минимальным счетом.
На 18-й минуте Мейсон Гринвуд забил гол в ворота соперника, став автором единственного гола, принесшего победу его команде. Игроки "Тулузы" пытались изменить ситуацию в ходе игры и нанесли 12 ударов по воротам, однако защита "Марселя" стояла крепко и защищала свои ворота.
Согласно статистическим данным, "Марсель" владел мячом 51% времени, контролируя ход игры. Несмотря на активные действия команды "Тулуза", в итоге результат завершился в пользу гостей со счетом 1:0.
Эта победа имела важное значение для "Олимпик Марсель" в укреплении позиции в турнирной таблице. Источник: One.uz.