O‘zbekiston milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Fabio Kannavaro ayni kunlarda Turkiyada bo‘lib turibdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Italiyalik mutaxassis Turkiya Superligasining 25-turida bo‘lib o‘tgan "Istanbul Bashakshexir" va "Gyoztepe" uchrashuvini stadiondan bevosita kuzatdi. Bu o‘yin o‘zbek muxlislari uchun ham alohida qiziqish uyg‘otdi, chunki "Bashakshexir" tarkibida O‘zbekiston terma jamoasining ikki futbolchisi - Eldor Shomurodov va Abbos Fayzullayev asosiy tarkibda maydonga tushdi.
Kannavaro ularning o‘yinini jonli ravishda kuzatib, ularning formasi, tayyorgarligi va maydondagi rolini baholash imkoniyatiga ega bo‘ldi. Fabio Kannavaroning Turkiyaga safari faqatgina futbol uchrashuvini tomosha qilish bilan cheklanib qolmadi.
Ma’lum bo‘lishicha, u klub prezidenti Gyoksel Gyumyushdag, Mustafa Eryog‘ut, Turkiya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Vinchenso Montella va Selchuk Shahin bilan ham uchrashuvlar o‘tkazdi. Istanbulliklar klubi tarqatgan xabarga ko‘ra, uchrashuvlar juda iliq va samimiy muhitda o‘tgan.
Kannavaroning Istanbulga tashrifi ikki maqsadga xizmat qildi: birinchidan, terma jamoamizning legionerlarini joyida baholash; ikkinchidan, turk futboli va murabbiylar doirasi bilan aloqalarni mustahkamlash. Bu kelajakda ham terma jamoamiz, ham legionerlarimiz uchun foydali bo‘lishi mumkin bo‘lgan "to‘g‘ri qadam" sifatida baholanmoqda.

Главный тренер национальной сборной Узбекистана Фабио Каннаваро в настоящее время находится в Турции. Об этом сообщает Zamin.uz.
Итальянский специалист наблюдал вживую матч 25-го тура Суперлиги Турции между "Истанбул Башакшехир" и "Гёзтепе" на стадионе. Эта игра вызвала особый интерес у узбекских болельщиков, поскольку в составе "Башакшехира" на поле вышли два футболиста сборной Узбекистана — Элдор Шомуродов и Аббос Файзуллаев.
Каннаваро имел возможность вживую оценить их игру, форму, подготовку и роль на поле. Поездка Фабио Каннаваро в Турцию не ограничилась только просмотром футбольного матча.
Как стало известно, он также провел встречи с президентом клуба Гёкселем Гюмюшдагом, Мустафой Эрыогутом, главным тренером национальной сборной Турции Винченцо Монтеллой и Сельчуком Шахином. По информации, распространенной клубом из Стамбула, встречи прошли в очень теплой и дружеской атмосфере.
Визит Каннаваро в Стамбул преследовал две цели: во-первых, оценить на месте легионеров нашей сборной; во-вторых, укрепить связи с турецким футболом и тренерским сообществом. Это рассматривается как "правильный шаг", который может быть полезен как для национальной сборной, так и для наших легионеров в будущем.