Klubning rasmiy sayti xabariga ko'ra, yakshanba kungi mashg'ulotlar avval trenajyor zalida boshlangan va keyinchalik maydonda to'p nazorati hamda pozitsion o'yinlar ustida ishlash bilan davom etgan. Mashg'ulot so'ngida futbolchilar o'zaro ikki tomonlama o'yin o'tkazib, taktik ko'nikmalarini sinovdan o'tkazishgan.
Hozirda jamoaning bir qator asosiy futbolchilari jarohatlar sababli alohida dastur asosida shug'ullanmoqda. Masalan, Antonio Ryudiger zalda, Alvaro Karreras esa maydonda individual mashqlar bajarmoqda va fizioterapiya muolajalarini olmoqda.
Shuningdek, David Alaba, Jud Bellingem, Dani Sebalyos, Kilian Mbappe, Eder Militao va Rodrigo kabi futbolchilar tiklanish jarayonini davom ettirishmoqda. Murabbiylar shtabi bu o'yinchilarning maydonga tezroq qaytishi uchun barcha choralarni ko'rmoqda.
"Real Madrid" va "Manchester Siti" o'rtasidagi uchrashuv 2025 yil 11 mart kuni Madrid shahridagi "Santyago Bernabeu" stadionida o'tkaziladi. Muxlislar ushbu o'yinni katta qiziqish bilan kutishmoqda, chunki har ikki jamoa ham turnirning asosiy favoritlari sifatida ko'riladi.

"Реал Мадрид" усилил подготовку к матчу с "Манчестер Сити"
Испанский клуб "Реал Мадрид" активно продолжает подготовку к важному матчу 1/8 финала Лиги чемпионов против "Манчестер Сити". Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации официального сайта клуба, воскресные тренировки начались в тренажерном зале, а затем продолжились на поле, где игроки отрабатывали контроль мяча и позиционную игру. В конце тренировки футболисты провели двухстороннюю игру, чтобы проверить свои тактические навыки.
В настоящее время ряд ключевых игроков команды тренируются по индивидуальной программе из-за травм. Например, Антонио Рюдигер занимается в зале, а Альваро Каррерас выполняет индивидуальные упражнения на поле и проходит физиотерапевтические процедуры.
Также футболисты Давид Алаба, Джуд Беллингем, Дани Себальос, Килиан Мбаппе, Эдер Милитао и Родриго продолжают процесс восстановления. Тренерский штаб предпринимает все меры, чтобы эти игроки как можно скорее вернулись на поле.
Матч между "Реал Мадрид" и "Манчестер Сити" состоится 11 марта 2025 года на стадионе "Сантьяго Бернабеу" в Мадриде. Болельщики с большим интересом ждут эту игру, так как обе команды считаются главными фаворитами турнира.