Milan derbisi: Inter va Milan kuch sinashadi
Italiya chempionatining 28-turida Milan shahri vakillari o'rtasida muhim uchrashuv bo'lib o'tadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu bahsda "Inter" va "Milan" jamoalari o'zaro kuch sinashadi. "Inter" jamoasi hozirda 67 ochko bilan turnir jadvalida birinchi o'rinda bormoqda, "Milan" esa 57 ochko bilan ikkinchi o'rinda.
Uchrashuv 8 mart kuni "San Siro" stadionida o'tkaziladi va Toshkent vaqti bilan soat 00:45 da boshlanadi. Ushbu o'yinni Zo'rTV telekanali orqali jonli efirda tomosha qilish mumkin.
Jamoalar murabbiylari uchrashuv uchun asosiy tarkiblarni e'lon qilishdi. "Milan" safida Menyan, Tomori, de Vinter, Pavlovich, Salemakers, Fofana, Modrich, Rabio, Estupinyan, Pulishich va Leau maydonga tushishi kutilmoqda.
"Inter" tarkibida esa Zommer, Bissek, Akanji, Bastoni, Enrike, Barella, Zelinski, Mxitaryan, Dimarko, Bonni hamda Espozito kabi futbolchilar o'yinni boshlashadi. Bu derbi nafaqat ochkolar uchun, balki shahardagi ustunlik uchun ham juda muhim.
"Inter" o'z o'rnini mustahkamlashga intilsa, "Milan" raqib bilan bo'lgan farqni kamaytirishni maqsad qilgan. Futbol ishqibozlarini murosasiz va shiddatli kechadigan ajoyib oqshom kutmoqda.

Миланское дерби: Интер и Милан сразятся
В 28-м туре чемпионата Италии состоится важная встреча между представителями города Милана. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом матче команды "Интер" и "Милан" померятся силами. Команда "Интер" в настоящее время занимает первое место в турнирной таблице с 67 очками, а "Милан" — второе место с 57 очками.
Встреча пройдет 8 марта на стадионе "Сан-Сиро" и начнется в 00:45 по ташкентскому времени. Этот матч можно будет посмотреть в прямом эфире на телеканале Zo'rTV.
Главные тренеры команд объявили основные составы на матч. В составе "Милана" ожидается выход на поле Меняна, Томори, де Винтера, Павловича, Салемакерса, Фофаны, Модрича, Рабьо, Эступиньяна, Пулишича и Леау.
В составе "Интера" матч начнут такие футболисты, как Зоммер, Биссек, Аканжи, Бастони, Энрике, Барелла, Зелински, Мхитарян, Димарко, Бонни и Эспозито. Это дерби очень важно не только для очков, но и для превосходства в городе.
"Интер" стремится укрепить свои позиции, а "Милан" ставит целью сократить отрыв от соперника. Любителей футбола ждет захватывающий и напряженный вечер.