Ushbu o'yin qiziqarli va murosasiz kechdi. Mezbonlar 2:1 hisobida g'alaba qozonishdi.
"Jenoa" futbolchilari o'z imkoniyatlaridan to'liq foydalangan holda muhim uch ochkoni qo'lga kiritishga muvaffaq bo'lishdi. O'yinning 52-daqiqasida Junior Messias penaltidan aniq zarba yo'llab, hisobni ochdi.
Biroq, 55-daqiqada "Roma" himoyachisi Evan Ndika muvozanatni tikladi. 80-daqiqada esa Vitor Oliveyra mezbonlar uchun g'alaba golini kiritdi.
Statistik ma'lumotlarga ko'ra, "Roma" to'p nazorati bo'yicha ustunlik qilgan bo'lsa-da, "Jenoa" hujumkorlik va aniqlikda raqibidan ustun keldi. Mezbonlar darvoza tomon 11 marta zarba yo'llab, ulardan 6 tasi aniq borgan bo'lsa, rimliklar faqat bir marta darvozani nishonga olishdi.
O'yin davomida "Roma" futbolchilari 445 ta uzatmani amalga oshirib, 84 foiz aniqlikka erishdi. "Jenoa" esa qarshi hujumlarga tayanib, 257 ta pas bilan o'yinni yakunladi.
Intizom masalasida "Roma" ko'proq qo'pollik ishlatib, 16 ta fol va 3 ta sariq kartochka oldi. "Jenoa" esa 11 ta fol va 1 ta sariq kartochka bilan kifoyalandi.
Ushbu natija "Roma" uchun safardagi og'ir mag'lubiyat bo'ldi, "Jenoa" esa turnir jadvalidagi o'rnini mustahkamlash uchun muhim qadam tashladi. Ma'lumot: One.uz.

«Дженоа» дома обыграла «Рому» со счётом 2:1
В очередном туре чемпионата Италии команда «Дженоа» из Генуи принимала у себя дома римский клуб «Рома». Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта игра прошла интересно и без компромиссов. Хозяева одержали победу со счётом 2:1.
Футболисты «Дженоа» полностью использовали свои возможности и сумели завоевать важные три очка. На 52-й минуте Жуниор Мессиас точно пробил с пенальти и открыл счёт.
Однако на 55-й минуте защитник «Ромы» Эван Ндика восстановил равновесие. На 80-й минуте Витор Оливейра забил победный гол для хозяев.
По статистическим данным, несмотря на преимущество «Ромы» в контроле мяча, «Дженоа» превосходила соперника в атаке и точности. Хозяева нанесли по воротам 11 ударов, из которых 6 были точными, тогда как римляне лишь один раз попали в цель.
В ходе игры футболисты «Ромы» совершили 445 передач с точностью 84%. «Дженоа» же, опираясь на контратаки, завершили матч с 257 передачами.
В вопросах дисциплины «Рома» проявила больше грубости, получив 16 фолов и 3 жёлтые карточки. «Дженоа» ограничилась 11 фолами и одной жёлтой карточкой.
Этот результат стал тяжёлым поражением для «Ромы» в гостях, а для «Дженоа» — важным шагом к укреплению позиции в турнирной таблице. Информация: One.uz.