Ispaniya La Ligasining 27-tur uchrashuvida "Valensiya" o'z maydonida "Alaves" jamoasini mehmon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O'yin juda hayajonli va kutilmagan voqealarga boy tarzda o'tdi. Uchrashuvning dastlabki daqiqalarida "Alaves" futbolchisi Lukas Boye penaltini aniq amalga oshirib, 3-daqiqada hisobni ochdi.
71-daqiqada Boye yana bir bor raqib darvozasini ishg'ol qilib, jamoasini qulay ustunlikka olib chiqdi. Biroq, "Valensiya" futbolchilari oxirgi daqiqalarda haqiqiy matonat ko'rsatishdi.
47-daqiqada Xavi Gerra hisobni qisqartirdi, 90-daqiqada esa Eray Jomert muvozanatni tikladi. Hakam tomonidan qo'shib berilgan qo'shimcha 9 daqiqada Ugo Duro penaltidan unumli foydalanib, jamoasiga qiyin g'alabani taqdim etdi.
O'yin so'ngida hissiyotlar avj olib, hakam "Alaves" futbolchilari Xon Pacheko va Ander Gevarani qizil kartochka bilan maydondan chetlatdi. Statistikaga ko'ra, "Valensiya" 18 ta zarba yo'llab, to'pga egalik qilishda ham ustunlik qildi.
Ushbu g'alabadan so'ng, "Valensiya" 32 ochko bilan turnir jadvalining 12-pog'onasiga ko'tarildi, "Alaves" esa 27 ochko bilan 16-o'rinda qoldi. Hozirda "Barselona" 67 ochko bilan peshqadamlik qilayotgan bo'lsa, "Real Madrid" 63 ochko bilan ikkinchi o'rinda bormoqda.

«Валенсия» победила «Алавес» в последние минуты
В матче 27-го тура испанской Ла Лиги «Валенсия» принимала на своем поле команду «Алавес». Об этом сообщает Zamin.uz.
Игра прошла очень захватывающе и была полна неожиданных событий. На первых минутах встречи игрок «Алавеса» Лукас Бойе реализовал пенальти и открыл счет на 3-й минуте.
На 71-й минуте Бойе вновь поразил ворота соперника, выведя свою команду в комфортное преимущество. Однако футболисты «Валенсии» проявили настоящую стойкость в последние минуты.
На 47-й минуте Хави Герра сократил счет, а на 90-й минуте Эрай Джомерт восстановил равновесие. В добавленное судьей время — 9 минут — Уго Дуро эффективно реализовал пенальти, подарив своей команде трудную победу.
В конце матча эмоции накалились, и судья удалил с поля игроков «Алавеса» Хона Пачеко и Андера Гевару, показав им красные карточки. По статистике, «Валенсия» нанесла 18 ударов и также доминировала в владении мячом.
После этой победы «Валенсия» поднялась на 12-е место в турнирной таблице с 32 очками, а «Алавес» остался на 16-м месте с 27 очками. В настоящее время «Барселона» лидирует с 67 очками, а «Реал Мадрид» идет вторым с 63 очками.