Xavi Barselonaga qaytmaydi va Marokashga borishi mumkin
U “La Vanguardia” nashriga bergan intervyusida klubga qaytish haqidagi savollarga aniq javob berdi. Xavining so‘zlariga ko‘ra, murabbiy sifatida “Barselona”dagi davri to‘liq tugagan va u bu jamoaga yana qaytmaydi.
Xavi 2021 yildan 2024 yilgacha “Barselona”ni boshqargan. Uning qo‘l ostida jamoa murakkab davrlarni boshdan kechirgan bo‘lsa-da, Ispaniya chempionati va Ispaniya Superkubogida g‘alaba qozondi.
Hozirda ishsiz bo‘lgan murabbiyning kelajagi haqida turli mish-mishlar tarqalmoqda. Xususan, uning Marokash milliy terma jamoasini boshqarishi mumkinligi haqida xabarlar futbol ixlosmandlari orasida faol muhokama qilinmoqda.
Agar Xavi Marokash taklifini qabul qilsa, bu uning faoliyatida yangi bosqich bo‘ladi. Klub futbolidagi tajribadan so‘ng terma jamoa darajasida ishlash unga yangi chaqiriq bo‘ladi.
Hozircha u “Barselona” eshiklarini yopgan bo‘lsa-da, muxlislar uning keyingi qadamlarini qiziqish bilan kutmoqda. Manba: One.uz

Хави не вернется в Барселону и может отправиться в Марокко
Бывший главный тренер «Барселоны» Хави завершил свою карьеру в каталонском клубе. Об этом сообщает Zamin.uz.
В интервью изданию «La Vanguardia» он дал четкий ответ на вопросы о возможном возвращении в клуб. По словам Хави, его эпоха в качестве тренера «Барселоны» полностью завершена, и он больше не вернется в эту команду.
Хави руководил «Барселоной» с 2021 по 2024 год. Под его руководством команда, несмотря на сложные периоды, выиграла чемпионат Испании и Суперкубок Испании.
Сейчас в отношении будущего безработного тренера ходят различные слухи. В частности, активно обсуждается возможность того, что он может возглавить национальную сборную Марокко.
Если Хави примет предложение от Марокко, это станет новым этапом в его карьере. После работы в клубном футболе переход на уровень сборной станет для него новым вызовом.
Пока что, несмотря на то, что он закрыл двери «Барселоны», болельщики с интересом ждут его следующих шагов. Источник: One.uz