Bangkokda o'zbek bokschilari ilk kuniyok g'alabaga erishdi
Tailand poytaxti Bangkok shahrida yoshlar o'rtasida tashkil etilgan nufuzli Futures Cup xalqaro boks turniri o'z ishini muvaffaqiyatli boshladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur katta musobaqada yurtimiz sharafini himoya qilayotgan ikki terma jamoa a'zolari ilk kuniyoq o'zlarining yuqori salohiyatini namoyish etishdi. Musobaqaning ochilish kunida ringga ko'tarilgan to'rt nafar vakilimiz ham raqiblari ustidan ishonchli g'alabalarni qo'lga kiritib, keyingi bosqich yo'llanmasiga ega bo'lishdi.
Qizlar o'rtasidagi ellik to'rt kilogramm vazn toifasida Sabrina Chakomanova xitoylik Vang Yaorunyu bilan kuch sinashdi. Keskin va murosasiz kechgan jang yakunida hakamlar uchdan ikki hisobda hamyurtimiz g'alabasini qayd etishdi.
Shuningdek, o'g'il bolalar o'rtasidagi bahslarda ham vakillarimiz raqiblariga imkon qoldirishmadi. Xususan, ellik kilogramm vazn toifasida Abdug'ani Yorqinjonov armanistonlik Kirakosyan Tigranni beshdan nolga hisobida mag'lub etgan bo'lsa, oltmish kilogramm vazn toifasida Bobomurod Boymirzayev gonkonglik Ordonez Jefet ustidan ham beshdan nolga hisobida zafar quchdi.
Kun yakunida yetmish kilogramm vazn toifasida ringga chiqqan Saidxo'ja Sadillaxo'jayev ham o'z mahoratini ko'rsatdi. U yangi zelandiyalik Kolliyer Noani to'rtdan bitta hisobida taslim etib, turnirdagi yurishini muvaffaqiyatli davom ettiradigan bo'ldi.
O'zbekiston boks federatsiyasi matbuot xizmati xabariga ko'ra, yosh bokschilarimizning bu kabi yorqin g'alabalari musobaqaning keyingi bosqichlari uchun katta ishonch bag'ishlaydi. Vakillarimizning navbatdagi janglari muxlislarimizda katta qiziqish uyg'otmoqda.

В первый день в Бангкоке узбекские боксеры одержали победу
В столице Таиланда, городе Бангкоке, успешно стартовал престижный международный боксерский турнир Futures Cup среди молодежи. Об этом сообщает Zamin.uz.
На этом крупном соревновании два национальных сборных, защищающих честь нашей страны, уже в первый день продемонстрировали высокий потенциал. В день открытия турнира все четыре наших представителя, вышедшие на ринг, уверенно одержали победы над соперниками и получили путевки в следующий этап.
В весовой категории до 54 килограммов среди девушек Сабрина Чакоманова встретилась с китаянкой Ван Яорунью. В напряженном и бескомпромиссном бою судьи большинством голосов отдали победу нашей соотечественнице.
Также в боях среди юношей наши представители не оставили шансов соперникам. В частности, в весовой категории до 50 килограммов Абдугани Ёркинжонов победил армянина Тиграна Киракосяна со счетом 5:0, а в весовой категории до 60 килограммов Бобомурод Боймирзаев одержал победу над гонконгцем Ордонезом Джефетом также со счетом 5:0.
В конце дня в весовой категории до 70 килограммов на ринг вышел Саидхоҷа Садиллаходжаев, который продемонстрировал свое мастерство. Он победил новозеландца Коллиера Ноа со счетом 4:1 и успешно продолжил свое выступление на турнире.
По сообщению пресс-службы Федерации бокса Узбекистана, такие яркие победы наших молодых боксеров вселяют большую уверенность в дальнейших этапах соревнований. Следующие бои наших представителей вызывают большой интерес у болельщиков.