O'zbekiston ayollar terma jamoasi Bangladeshni 4:0 hisobida mag'lub etdi
O‘zbekiston ayollar terma jamoasi bosh murabbiyi Kotrina Kulbite rahbarligida Osiyo Kubogi musobaqasining uchinchi turida Bangladesh jamoasiga qarshi maydonga tushdi va 4:0 hisobida ishonchli g‘alabaga erishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu natija nafaqat turnirdagi birinchi g‘alaba bo‘lib, balki jamoamiz uchun eng muhim maqsad — guruhdan chiqish vazifasini ham bajarish imkonini berdi. O‘zbekiston uchinchi o‘rin bilan keyingi bosqichga yo‘llanma oldi.
Uchrashuvda hisob 10-daqiqada ochildi. Diyora Habibullayeva aniq zarba bilan jamoamizni oldinga olib chiqdi.
Ikkinchi bo‘limda maydonda to‘liq ustunlik namoyon bo‘ldi. Dildora Nozimova 62 va 66-daqiqalarda ketma-ket ikki gol urib, g‘alabani deyarli hal qildi.
Uchrashuv yakunida, 88-daqiqada Nilufar Qudratova hisobni 4:0 ga yetkazdi. Parallel o‘yinda Xitoy Shimoliy Koreyani 2:1 hisobida mag‘lub etdi va guruhda peshqadam sifatida pley-offga chiqdi.
Shimoliy koreyaliklar esa ikkinchi o‘rin bilan keyingi bosqichga yo‘llanma oldi. Shu bilan O‘zbekiston terma jamoasi uchun keyingi bosqichdagi raqib “A” yoki “C” guruhining g‘olibi bo‘ladi.
Bu oldindagi to‘qnashuv kuchli raqib va yuqori bosim ostida bo‘lib o‘tadi. Bu nafaqat imkoniyat, balki ulug‘vor imtihon hisoblanadi.
Ma’lumot uchun, O‘zbekiston -2 to‘plar farqi bilan uchinchi o‘rinda turib, guruhdan chiqishi mumkin bo‘lgan ikkita jamoadan biri bo‘ldi. Ikkinchi yo‘llanma Vetnam terma jamoasiga nasib etdi.
Eslatib o‘tamiz, avvalgi ikki turda O‘zbekiston Xitoy va Shimoliy Koreyaga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘lgan edi. Ammo Bangladeshga qarshi o‘yinda jamoa o‘zini yig‘di, xarakterini ko‘rsatdi va zarur paytda katta g‘alabani qo‘lga kiritdi.

Женская сборная Узбекистана разгромила Бангладеш со счетом 4:0
Женская сборная Узбекистана под руководством главного тренера Котрины Кульбиты вышла на поле в матче третьего тура Кубка Азии против команды Бангладеш и одержала уверенную победу со счетом 4:0. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот результат стал не только первой победой в турнире, но и позволил команде выполнить главную задачу — выход из группы. Узбекистан занял третье место и получил путевку в следующий этап.
Счет в матче был открыт на 10-й минуте. Дияра Хабибуллаева точным ударом вывела нашу команду вперед.
Во втором тайме на поле проявилось полное доминирование. Дилдора Назимова забила два гола подряд на 62-й и 66-й минутах, практически решив исход матча.
В конце встречи, на 88-й минуте, Нилюфар Кудратова довела счет до 4:0. В параллельном матче Китай одолел Северную Корею со счетом 2:1 и вышел в плей-офф как лидер группы.
Северокорейцы же получили путевку в следующий этап, заняв второе место. Таким образом, соперником сборной Узбекистана на следующем этапе станет победитель группы «А» или «С».
Это предстоящее столкновение пройдет с сильным соперником и под высоким давлением. Это не только возможность, но и великое испытание.
Напомним, что Узбекистан с разницей мячей -2 занял третье место и стал одной из двух команд, которые могли выйти из группы. Вторая путевка досталась сборной Вьетнама.
Напомним, что в первых двух турах Узбекистан проиграл Китаю и Северной Корее со счетом 0:3. Однако в матче против Бангладеш команда собралась, показала характер и добилась крупной победы в нужный момент.