Mbappe jarohatdan so'ng mashg'ulotlarga qaytdi lekin o'yin aniq emas
Chempionlar ligasi chorak finali oldidan Real Madrid jamoasi uchun bir qator muhim yangiliklar e'lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Aynan shu kuni Manchester Siti bilan bo'ladigan jiddiy bahsga tayyorgarlik ko'ryotgan madridliklar safida yulduz hujumchi Kilian Mbappe jarohatdan so'ng mashg'ulotlarga qaytdi. U Parij shahrida o'tkazilgan davolanish kursini muvaffaqiyatli yakunlab, Valdebebas sport bazasida yengil mashqlarni bajarishni boshlagan.
Bu holat jamoa murabbiyi Alvaro Arbeloaga ruhiy jihatdan katta yordam berdi. Biroq, futbolchining chorshanba kuni bo'lib o'tadigan asosiy o'yinda maydonga tushishi hali ham aniq emas.
Klub tibbiyot xodimlari uning sog'lig'iga juda ehtiyotkorlik bilan yondashmoqdalar va uni hali ham umumiy guruhda to'liq mashg'ulotga jalb qilishmayapti. Hozirda u faqat fitnes murabbiyi nazorati ostida yugurish mashqlarini bajarmoqda.
Jamoa rahbariyati Mbappeni tez maydonga tushirib, tavakkal qilishni xohlamaydi. Ularning asosiy maqsadi hujumchini javob o'yini va kelgusi yozgi jahon chempionati uchun to'liq shaklda tayyorlashdir.
Bundan tashqari, jamoada ba'zi yo'qotishlar ham kuzatilmoqda. Himoyachi Alvaro Karreras o'ng oyog'idagi mushak jarohati tufayli yaqinlashib kelayotgan muhim bahsni o'tkazib yuborishi deyarli tasdiqlandi.
Ammo shu bilan birga, yaxshi yangiliklar ham yo'q emas. Himoyachi Antonio Ryudiger to'liq mashg'ulotlarga qaytdi va Manchester Siti bilan o'yinda himoya markazida harakat qilishi kutilmoqda.
Shuningdek, yarim himoyachi Eduardo Kamavinga ham tishidagi infeksiya bilan bog'liq muammolarni bartaraf etib, asosiy tarkibga qaytish uchun jiddiy kurashmoqda. Hozirda Real Madrid safida atigi o'n yetti nafar sog'lom futbolchi faoliyat ko'rsatmoqda.
Murabbiy Arbeloa ushbu qiyin vaziyatda Manchester Siti kabi kuchli raqibga qarshi qanday taktikani tanlashi muxlislar uchun katta qiziqish uyg'otmoqda. Jamoa tibbiy xodimlari esa Mbappening holatini har soatda nazorat qilib bormoqdalar va o'yin oldidan yakuniy qarorni shu asosda qabul qilishadi.

Мбаппе вернулся к тренировкам после травмы, но его участие в матче не подтверждено
Перед четвертьфиналом Лиги чемпионов были объявлены ряд важных новостей для команды «Реал Мадрид». Об этом сообщает Zamin.uz.
Именно в этот день мадридцы, готовящиеся к серьезному матчу с «Манчестер Сити», увидели возвращение звездного нападающего Килиана Мбаппе к тренировкам после травмы. Он успешно завершил курс лечения в Париже и начал выполнять легкие упражнения на спортивной базе «Вальдебебас».
Эта ситуация оказала большую моральную поддержку главному тренеру команды Альваро Арбелоа. Однако участие футболиста в основном матче, который состоится в среду, все еще остается под вопросом.
Медицинский персонал клуба очень осторожно подходит к его здоровью и пока не допускает его к полным тренировкам в общей группе. В настоящее время он выполняет беговые упражнения только под наблюдением тренера по физподготовке.
Руководство команды не хочет рисковать и выводить Мбаппе на поле слишком рано. Их главная цель — подготовить нападающего в полной форме к ответному матчу и предстоящему летнему чемпионату мира.
Кроме того, в команде наблюдаются и некоторые потери. Участие защитника Альваро Каррераса в приближающемся важном матче практически подтверждено как пропущенное из-за мышечной травмы правой ноги.
Однако вместе с этим есть и хорошие новости. Защитник Антонио Рюдигер полностью вернулся к тренировкам, и ожидается, что он будет действовать в центре обороны в матче с «Манчестер Сити».
Также полузащитник Эдуардо Камавинга, устранив проблемы с инфекцией зуба, серьезно борется за возвращение в основной состав. В настоящее время в составе «Реал Мадрид» играют всего семнадцать здоровых футболистов.
То, какую тактику выберет тренер Арбелоа в этой сложной ситуации против такого сильного соперника, как «Манчестер Сити», вызывает большой интерес у болельщиков. Медицинский персонал команды же контролирует состояние Мбаппе каждый час и примет окончательное решение перед матчем именно на этой основе.