Bu bosqich har bir futbol muxlisi uchun alohida his-tuyg'ular uyg'otadi, chunki bitta xato yoki bitta gol jamoaning taqdirini hal qilishi mumkin. Shu sababli dunyoning barcha katta klublari va ularning tarafdorlari e'tibori hozirda faqat shu o'yinlarga qaratilgan.
Eng katta qiziqish uyg'otayotgan to'qnashuvlar orasida Barselona va Nyukasl, Manchester Siti hamda Real Madrid, shuningdek Paris Sent-Jermen bilan Chelsi o'rtasidagi bahslar yetakchilik qilmoqda. Birinchi o'yinlar 10 va 11-mart kunlari bo'lib o'tadi.
10-mart kuni kechqurun Galatasaray Liverpulni qabul qiladi, so'ngra Nyukasl Barselona, Atalanta Bavariya va Atletiko Tottenxem o'rtasidagi uchrashuvlar kechki soatlarda boshlanadi. Ertasi kuni esa Arsenal Bayern, Real Madrid Manchester Siti, PSJ Chelsi va Inter Sportinq o'rtasidagi janglar dasturda turadi.
Javob uchrashuvlari 17 va 18-mart kunlariga belgilangan. Shu kunlarda jamoalar birinchi o'yindagi natijalarni tiklash yoki ustunlikni mustahkamlashga harakat qilishadi.
Masalan, 17-mart kuni Sportinq Inter, Manchester Siti Real Madrid, Chelsi PSJ va Arsenal Bayerni qabul qiladi. 18-mart kuni esa Barselona Nyukaslni, Bavariya Atalantani, Liverpul Galatasarayni va Tottenxem Atletikoniy o'z maydonlarida kutib oladi.
Bu haftalik musobaqalar haqiqiy Yevropa kechalari bo'lib, biror katta afsona yaratilishi yoki umidlar to'satdan tugashi mumkin. Muxlislar uchun bu kunlarda uyqu rejimi biroz buzilishi tabiiy, chunki har bir gol va har bir o'yin hayotiy ahamiyatga ega.
Barcha o'yinlar natijalari va batafsil ma'lumotlar haqida One.uz saytidan xabardor bo'lishingiz mumkin.

Сегодня начинается стадия 1/8 финала Лиги чемпионов
Самый напряженный этап Лиги чемпионов УЕФА, то есть матчи 1/8 финала, с сегодняшнего дня продолжат свою работу. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот этап вызывает особые эмоции у каждого футбольного фаната, так как одна ошибка или один гол могут решить судьбу команды. Поэтому внимание всех крупных клубов мира и их болельщиков сейчас направлено исключительно на эти матчи.
Среди самых ожидаемых противостояний лидируют встречи «Барселоны» и «Ньюкасла», «Манчестер Сити» и «Реал Мадрида», а также «Пари Сен-Жермен» и «Челси». Первые матчи состоятся 10 и 11 марта.
Вечером 10 марта «Галатасарай» примет «Ливерпуль», затем начнутся вечерние матчи между «Ньюкаслом» и «Барселоной», «Аталантой» и «Баварией», а также «Атлетико» и «Тоттенхэмом». На следующий день в программе будут противостояния «Арсенала» и «Баварии», «Реал Мадрида» и «Манчестер Сити», «ПСЖ» и «Челси», а также «Интера» и «Спортинга».
Ответные матчи запланированы на 17 и 18 марта. В эти дни команды будут пытаться исправить результаты первых встреч или закрепить свое преимущество.
Например, 17 марта «Спортинг» примет «Интер», «Манчестер Сити» сыграет с «Реал Мадридом», «Челси» встретится с «ПСЖ», а «Арсенал» примет «Баварию». 18 марта же на своих полях «Барселона» примет «Ньюкасл», «Бавария» — «Аталанту», «Ливерпуль» — «Галатасарай», а «Тоттенхэм» — «Атлетико».
Эти недельные соревнования станут настоящими европейскими ночами, когда может родиться новая большая легенда или внезапно оборваться надежда. Для болельщиков в эти дни естественным будет нарушение режима сна, так как каждый гол и каждая игра имеют жизненно важное значение.