Madridning mashhur Real klubi yulduzi Kilian Mbappe bilan jamoa shifokorlari o'rtasidagi munosabatlar yaqinda keskinlashib ketdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Fransiyalik taniqli L'Equipe gazetasining muxbiri Antuan Simonno yozishicha, futbolchi o'z sog'lig'i va davo jarayoni borasida klub tibbiy xodimlariga to'liq ishonch yo'qotgan holda qolmoqda. Buning asosiy sababi sifatida Mbappening uch oy davomida qiynab kelayotgan jarohatiga aniq tashxis qo'yilmagani va to'g'ri davo chorasi topilmaganligi ko'rsatilmoqda.
Shu sababli futbolchi o'zini to'liq tiklash uchun vataniga, ya'ni Fransiyaga jo'nab ketgan va u yerda Karim Benzemani ham muvaffaqiyatli davolagan nufuzli shifokorlar jamoasi bilan ishlamoqda. Vaziyatning murakkabligi shundaki, Real Madrid rahbariyati futbolchini 17 mart kuni Angliyaning Manchester Siti jamoasiga qarshi bo'lib o'tadigan Chempionlar Ligasi javob uchrashuvida maydonda ko'rishni qat'iy istamoqda.
Biroq, Mbappe vakillari bunga keskin qarshi chiqmoqdalar va futbolchini tezroq maydonga qaytarishni to'g'ri deb hisoblamaydilar. Jurnalistning ma'lumotlariga ko'ra, hujumchi o'tgan davr mobaynida jarohatiga qaramay uchrashuvlarda o'ynashga majbur bo'lgan va bu uning holatini yanada og'irlashtirgan.
Xususan, Ispaniya Superkubogidagi qisqa vaqtli ishtiroki ham xato qaror ekanligi ta'kidlanmoqda. Mbappe avvalroq Krishtianu Ronalduning rekordini yangilash istagi bilan tavakkal qilgan bo'lsa, endi shu xatoni takrorlashni xohlamayotgani aniq.
Kilian Mbappe uchun eng asosiy va muhim maqsad kelasi yili bo'lib o'tadigan Jahon chempionatida Fransiya terma jamoasi safida to'liq kuch bilan maydonga tushishdir. U mavsumning qolgan qismini va o'z faoliyatidagi eng katta musobaqalarni xavf ostiga qo'yishni istamayapti.
Hozirgi kunda futbolchining atrofidagilar uning to'liq sog'aymaguniga qadar maydonga qaytmasligini qat'iy ta'kidlashmoqda. Real Madrid klubi o'z yetakchisini muhim o'yinlarda ko'rishni istasa-da, futbolchining o'z sog'lig'iga bo'lgan e'tibori klubning rejalaridan ustun turibdi.
Ushbu vaziyat Real Madrid ichki muhitiga ham jiddiy ta'sir ko'rsatishi mumkin. Agar klub va futbolchi o'rtasidagi kelishmovchilik tez orada bartaraf etilmasa, bu nafaqat joriy mavsum natijalariga, balki Mbappening Madrid klubidagi kelajagiga ham salbiy ta'sir ko'rsatishi ehtimoli bor.
Hozircha tomonlar o'z pozitsiyalarida qat'iy turibdi va Mbappe o'zining shaxsiy shifokorlari nazorati ostida tiklanish jarayonini davom ettirmoqda. Futbol olami esa ushbu mojaroning qanday yakun topishini diqqat bilan kuzatmoqda.

Мбаппе потерял доверие к врачам «Реала» и уехал во Францию
Отношения между звездой мадридского клуба «Реал» Килианом Мбаппе и врачами команды недавно резко обострились. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам известного французского журналиста газеты L'Equipe Антуана Симонно, футболист полностью потерял доверие к медицинскому персоналу клуба в вопросах своего здоровья и процесса лечения. В качестве основной причины указывается отсутствие точного диагноза травмы, мучающей Мбаппе уже три месяца, и неспособность найти правильное лечение.
По этой причине футболист отправился на родину, во Францию, для полного восстановления, где работает с авторитетной командой врачей, успешно лечивших ранее Карима Бензема. Сложность ситуации заключается в том, что руководство «Реала» категорически хочет видеть футболиста на поле 17 марта в ответном матче Лиги чемпионов против английского «Манчестер Сити».
Однако представители Мбаппе резко выступают против этого и не считают правильным возвращать футболиста на поле слишком рано. По данным журналиста, нападающий в последнее время был вынужден играть на матчах несмотря на травму, что лишь усугубило его состояние.
В частности, отмечается, что кратковременное участие в Суперкубке Испании также стало ошибочным решением. Если раньше Мбаппе рисковал ради желания побить рекорд Криштиану Роналду, то теперь он явно не хочет повторять эту ошибку.
Главной и самой важной целью для Килиана Мбаппе является выход на поле в полную силу за сборную Франции на чемпионате мира, который состоится в следующем году. Он не хочет подвергать риску оставшуюся часть сезона и самые важные турниры своей карьеры.
В настоящее время окружение футболиста твердо настаивает на том, что он не вернется на поле до полного выздоровления. Хотя клуб «Реал Мадрид» хочет видеть своего лидера в важных матчах, забота футболиста о своем здоровье превалирует над планами клуба.
Эта ситуация может серьезно повлиять на внутреннюю атмосферу в «Реале». Если разногласия между клубом и футболистом не будут урегулированы в ближайшее время, это может негативно сказаться не только на результатах текущего сезона, но и на будущем Мбаппе в мадридском клубе.
Пока стороны твердо стоят на своих позициях, и Мбаппе продолжает процесс восстановления под наблюдением своих личных врачей. Футбольный мир внимательно следит за тем, чем закончится этот конфликт.