O'zbekiston Superligasining to'rtinchi tur doirasidagi muhim uchrashuvlar o'tkaziladigan joylarda kutilmagan o'zgarishlar ro'y berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu holat futbol muxlislari va jamoa tarafdorlari uchun yangi ma'lumot bo'ldi. Xususan, Nasaf klubi o'zining uy uchrashuvini G'uzor shahridagi Markaziy stadionida o'tkaza olmasligini e'lon qildi.
Buning asosiy sababi stadionning hozirgi holati liganing belgilagan talablariga to'liq javob bermasligi bilan bog'liq. Shu bois, qarshiliklar 20 mart kuni bo'lib o'tadigan Surxon jamoasiga qarshi bahsni Samarqand shahridagi Dinamo stadionida o'tkazishga qaror qildi va bu borada Liga rahbariyatini rasman xabardor etdi.
Shuningdek, Jizzaxning So'g'diyona klubi ham o'z uy uchrashuvlarini o'tkazishda qiyinchiliklarga duch keldi. Jamoa dastlab o'yinlarni Zomin shahridagi stadionda o'tkazishni rejalashtirgan edi.
Biroq, ayni damda ushbu sport inshootida jiddiy ta'mirlash va zamonaviy talablar darajasiga keltirish ishlari olib borilmoqda. Shu sababli, So'g'diyona klubi Paxtakor jamoasiga qarshi to'rtinchi tur uchrashuvini Toshkentdagi Paxtakor stadionida o'tkazish uchun Liga tashkilotiga murojaat yo'lladi.
Ushbu o'zgarishlarga ko'ra, So'g'diyona va Paxtakor jamoalari o'rtasidagi bahs 20 mart kuni belgilangan muddatda bo'lib o'tadi. Garchi o'yin poytaxtda o'tkazilsa-da, So'g'diyona klubi ushbu uchrashuvda rasman mezbon maqomida harakat qiladi.
Kelishuvga binoan, jamoalarning ikkinchi davradagi o'zaro to'qnashuvi ham Paxtakor stadionida bo'lib o'tadi va unda Paxtakor klubi o'z uyida mezbonlik qiladi. Futbol jamoalarining stadionlar bilan bog'liq bunday vaqtinchalik o'zgarishlari chempionatning sifatli, baxtsiz holatlarsiz va xavfsiz o'tishini ta'minlash maqsadida amalga oshirilmoqda.
Barcha tadbirlar futbolchilar va tomoshabinlarning qulayligi uchun ko'rib chiqilmoqda. Manba: One.uz

Насаф и Согдиана проводят домашние матчи на других стадионах
В местах проведения важных матчей в рамках четвертого тура Суперлиги Узбекистана произошли неожиданные изменения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта ситуация стала новой информацией для футбольных болельщиков и фанатов команд. В частности, клуб «Насаф» объявил о том, что не сможет провести свой домашний матч на Центральном стадионе в городе Гузор.
Основной причиной этого является то, что текущее состояние стадиона не полностью соответствует требованиям лиги. Поэтому «карашанцы» решили провести матч против команды «Сурхон», который состоится 20 марта, на стадионе «Динамо» в городе Самарканд и официально уведомили об этом руководство Лиги.
Также клуб «Согдиана» из Джизака столкнулся с трудностями при проведении своих домашних матчей. Команда изначально планировала проводить игры на стадионе в городе Зомин.
Однако в настоящее время на этом спортивном объекте ведутся серьезные ремонтные работы и приведение его к современным требованиям. В связи с этим клуб «Согдиана» направил обращение в организационный комитет Лиги с просьбой провести матч четвертого тура против команды «Пахтакор» на стадионе «Пахтакор» в Ташкенте.
В соответствии с этими изменениями, матч между командами «Согдиана» и «Пахтакор» состоится 20 марта в установленное время. Несмотря на то, что игра пройдет в столице, клуб «Согдиана» официально будет выступать в статусе хозяина на этом матче.
Согласно договоренности, взаимная встреча команд во втором круге также состоится на стадионе «Пахтакор», где клуб «Пахтакор» будет принимать гостей у себя дома. Такие временные изменения, связанные со стадионами футбольных команд, осуществляются в целях обеспечения качественного, безопасного и безаварийного проведения чемпионата.