Angliyaning Tottenxem Hotspur futbol klubi hozirda o'z tarixidagi eng qiyin va og'ir davrlardan birini boshdan kechirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Klub muxlislari va mutaxassislari uchun bu voqealar katta hayrat va xavotir uyg'otyapti. UEFA Chempionlar ligasi birinchi bosqichi doirasida Ispaniyaning Atletiko jamoasiga qarshi safarda o'tkazilgan dastlabki uchrashuvda londonliklar beshga ikki hisobida yirik mag'lubiyatga uchradi.
Bu natija faqat turnirdagi imkoniyatlarni kamaytirib qolmay, balki klub tarixidagi yangi va juda yoqimsiz antirekordning qayd etilishiga sabab bo'ldi. Mashhur Opta Sport statistika markazining ma'lumotlariga ko'ra, shporlar o'z tarixida ilk bor barcha musobaqalarni hisobga olganda ketma-ket oltita rasmiy o'yinda yutqazdi.
Avvalroq jamoa Angliya Premyer-ligasida ham beshta o'yinni boy berib, vafodor muxlislarini qattiq xafa qilgan edi. Shunday ketma-ket muvaffaqiyatsizliklar fonida klub rahbariyati keskin choralar ko'rishga majbur bo'ldi va vaziyatni o'zgartirishga harakat qildi.
Inqirozli holat tufayli jamoa bosh murabbiyi Tomas Frank ishidan ozod etilgandi. Uning o'rniga taklif etilgan xorvatiyalik mutaxassis Igor Tudor hamon jamoa o'yinini barqarorlashtira olgani yo'q.
Tudor qo'l ostida ham Tottenxem o'z darvozasidan ko'plab gollar o'tkazib yuborishda davom etmoqda va maydonda o'ziga xos o'yin uslubini topa olmayapti. Endilikda Tottenxem oldida juda qiyin vazifa turibdi va ular tez orada o'z holatini yaxshilashi kerak.
Kelajakda 2026 yil 18 mart kuni Londondagi Tottenxem Hotspur stadionida Atletikoga qarshi javob uchrashuvi bo'lib o'tadi. Jamoa muxlislari o'z maydonida kamida mo'jiza ko'rsatishni kutishmoqda.
Biroq bunga qadar Igor Tudor shogirdlarini Angliya Premyer-ligasi doirasida Liverpulga qarshi juda og'ir safar o'yini kutib turibdi. Agar jamoa o'z o'yinini tezroq o'nglamasa, mavsum yakuni Tottenxem uchun yanada achinarli tugashi mumkin.

Футбольный клуб «Тоттенхэм Хотспур» из Англии в настоящее время переживает один из самых сложных и тяжелых периодов в своей истории. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эти события вызывают большое удивление и беспокойство у болельщиков клуба и специалистов. В первом матче первого раунда Лиги чемпионов УЕФА против испанской «Атлетико» лондонцы на выезде потерпели крупное поражение со счетом два к пяти.
Этот результат не только уменьшил шансы в турнире, но и привел к установлению нового и очень неприятного антирекорда в истории клуба. Согласно данным известного статистического центра Opta Sport, «шпоры» впервые в своей истории проиграли шесть официальных матчей подряд во всех соревнованиях.
Ранее команда также проиграла пять матчей в Английской Премьер-лиге, сильно огорчив своих преданных болельщиков. На фоне такой серии неудач руководство клуба было вынуждено принять решительные меры и попытаться изменить ситуацию.
Из-за кризисной ситуации главный тренер команды Томас Франк был освобожден от должности. Приглашенный хорватский специалист Игорь Тудор до сих пор не смог стабилизировать игру команды.
Под руководством Тудора «Тоттенхэм» продолжает пропускать множество голов и не может найти свой уникальный стиль игры на поле. Теперь перед «Тоттенхэмом» стоит очень сложная задача, и им необходимо как можно скорее улучшить свое положение.
В будущем ответный матч против «Атлетико» состоится 18 марта 2026 года на стадионе «Тоттенхэм Хотспур» в Лондоне. Болельщики команды надеются увидеть как минимум чудо на своем поле.
Однако до этого учеников Игоря Тудора ждет очень тяжелый выездной матч против «Ливерпуля» в рамках Английской Премьер-лиги. Если команда не исправит свою игру как можно скорее, сезон может закончиться для «Тоттенхэма» еще более плачевно.