Tailand poytaxti Bangkok shahrida boks bo'yicha yoshlar o'rtasida Futures Cup xalqaro musobaqasi qizg'in davom etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu prestijli turnirda O'zbekistonning erkaklar va qizlarning ikki terma jamoasi ham faol ishtirok etmoqda. Musobaqa dastlabki kunidan boshlab o'zbekistonlik sportchilarimiz yarim final yo'llanmasi uchun jiddiy bahslarga kirishdilar va bu safar o'z millatining faxri uchun maydonga tushgan o'n nafar jangchi muxlislar diqqat markazida turibdi.
Dastlabki janglarda engil vazn toifasidagi Maftuna Musurmonova Shimoliy Koreya vakili Yu Gyong Kimga qarshi A ringda soat to'qqizda o'n besh minutda kurashadi. Shundan so'ng Rushanabonu Isoyeva -60 kilogramm vaznda Slovakiya sportchisi Karolina Kollarova bilan B ringda soat o'n da bahs qiladi.
Xuddi shu ringda Abdug'ani Yorqinjonov Tailand vakili Thitipxan Xamrayega qarshi soat o'n besh daqiqada jang qiladi. A ringda esa Bekzod Ismoiljonov Meksikadan kelgan Jonatan Bibriyeskaga qarshi soat o'n birda va o'n besh daqiqada maydonga tushadi.
Kun davomida vazn toifalari bo'yicha yana bir qancha muhim janglar rejalashtirilgan. Sardorbek Bahromxo'jayev Qirg'iziston vakili Ibragim Bakalov bilan A ringda soat o'n ikkida bahs yuritadi.
Asadbek Sultonboyev esa Panamadan Norman Simmonsga qarshi B ringda soat o'n ikkida va o'n besh daqiqada jangga chiqadi. Keyingi dasturda Nazokat Mardonova Iordaniya vakili Tala Husseinga qarshi soat o'n beshda jang qiladi.
Sevara Mamatova Senegal sportchisi Soda Faye bilan soat o'n oltilarda va o'n besh daqiqada A ringda kurashadi. Ibrohim Shokirjonov Yaponiya vakili Kunimitsu Honjoga qarshi soat o'n yettidan keyin jang qiladi.
Oxirgi jangda Suhrob Rahmatullayev Jazoir vakili Mohamed Monsefga qarshi B ringda soat o'n yettidan keyin o'z mahoratini namoyish etadi. Ushbu bahslar Toshkent vaqti bilan ertalabki soat to'qqizda va kechki soat o'n beshda ikkita alohida dastur bo'yicha o'tkaziladi.
O'zbekiston boks federatsiyasi ma'lumotlariga ko'ra, sportchilarimiz qat'iyatli harakatlari va kuchli ruh bilan muxlislarning ishonchini qozonishga tayyor. Ulardan yuqori natijalar va g'alabalar kutilmoqda.

В Бангкоке узбекские боксеры сражаются на международном турнире Futures Cup
В столице Таиланда, Бангкоке, продолжается международный турнир Futures Cup по боксу среди молодежи. Об этом сообщает Zamin.uz.
На этом престижном турнире активно участвуют две сборные Узбекистана — мужская и женская. С первого дня соревнований наши спортсмены вступили в серьезные бои за выход в полуфинал, и на этот раз десять бойцов, вышедших на ринг ради чести своей нации, находятся в центре внимания болельщиков.
В первых боях в легкой весовой категории Мафтунa Мусурмонова сразится с представителем Северной Кореи Ю Гён Ким на ринге А в девять часов пятнадцать минут. Затем Рушанабону Исоевa в весе до 60 килограммов встретится со словацкой спортсменкой Каролиной Колларовой на ринге B в десять часов.
На том же ринге Абдугани Ёркинжонов в пятнадцать минут одиннадцатого часа сразится с тайским представителем Титипханом Хамрае. На ринге А в одиннадцать часов пятнадцать минут выйдет на бой Бекзод Исмоилжонов против Джонатана Бибрьески из Мексики.
В течение дня запланировано еще несколько важных боев по весовым категориям. Сардорбек Бахромходжаев в двенадцать часов на ринге А встретится с представителем Кыргызстана Ибрагимом Бакаловым.
Асадбек Султонбоев выйдет на ринг B в двенадцать часов пятнадцать минут для боя с Норманом Симмонсом из Панамы. В следующем поединке Назокат Мардонова в пятнадцать часов сразится с представительницей Иордании Талой Хусейн.
Севара Маматова в шестнадцать часов пятнадцать минут на ринге А будет бороться с сенегальской спортсменкой Содой Файе. Иброхим Шокиржонов выйдет на бой после семнадцати часов против представителя Японии Кунимитсу Хондзё.
В последнем бою Сухроб Рахматуллаев продемонстрирует свое мастерство на ринге B после семнадцати часов против представителя Алжира Мохамеда Монсефа. Эти поединки пройдут по двум отдельным программам в 9 утра и 15 часов по ташкентскому времени.
По данным Федерации бокса Узбекистана, наши спортсмены готовы завоевать доверие болельщиков своей решительностью и сильным духом. От них ожидаются высокие результаты и победы.