Mbaape jahon chempionati rekordini yangilash uchun to‘rtta gol yetishmayapti
Fransiya terma jamoasining yetakchi hujumchisi Kilian Mbaape jahon chempionatlari tarixidagi eng yirik rekordlarni yangilash orzusiga erishish imkoniyati haqida o‘z fikrlari bilan jamoatchilikka ma’lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, o‘tmishdagi buyuk ustozlarning natijalarini ortda qoldirish uchun unga atigi to‘rtta gol yetishmayapti. Bu holat futbolchi uchun katta ilhom manbai bo‘lib, uni yanada jiddiyroq tayyorgarlik ko‘rishga undamoqda.
Mbaape ta’kidlashicha, jahon chempionati shunchaki oddiy musobaqa emas, balki dunyo futbolining eng yuqori cho‘qqisi va barcha davrlarning eng buyuk yulduzlari ishtirok etadigan muhim bayramdir. Shu sababli ham ushbu turnirda yuqori ko‘rsatkichlarga erishish har bir professional futbolchi uchun ulkan sharaf va katta yutuq hisoblanadi.
Shu bilan birga, yetakchi hujumchi o‘zini ortiqcha ruhiy bosimga solmaslikka harakat qilmoqda. Uning aytishicha, shaxsiy rekordlar haqida o‘ylashdan ko‘ra, jamoa nomi uchun g‘alaba qozonish ancha muhimroqdir.
Mbaape asosiy e’tiborini jamoaviy natijalarga qaratmoqda va o‘zining asosiy maqsadi Fransiya terma jamoasini yana bir bor finalgacha yetkazish ekanligini ta’kidlagan. Qolgan barcha narsalar o‘z-o‘zidan kelib chiqadi, deb ishonch bilan aytgan u.
Hozirgi kunda yigirma yetti yoshli forvard jahon chempionatlari doirasida jami o‘n ikkita gol muallifi bo‘lib ulgurgan. Bu ko‘rsatkich uni tarixiy rekordga juda yaqinlashtirib qo‘ygan.
Ayni paytda jahon chempionatlari tarixidagi eng ko‘p gol uruvchi futbolchi sifatida Miroslav Kloze nomini eslatish lozim. U o‘n oltita gol urib, mutlaq rekordchi sifatida tarixda qolgan.
Futbol muxlislari hozirda Mbaapening keyingi o‘yinlarini katta qiziqish bilan kuzatib borishmoqda. Agar u hozirgi shaklini saqlab qola olsa, yaqin kelajakda jahon chempionati tarixida yangi rekord o‘rnatilishi hech qanday g‘alati bo‘lmaydi.
Bu jarayon futbol dunyosida katta qiziqish uyg‘otmoqda va barcha muxlislar yangi yulduzning tug‘ilishiga guvoh bo‘lishni xohlashmoqda. Matn One.uz saytidan olingan ma’lumotlar asosida tayyorlandi.

Мбаппе не хватает четырёх голов, чтобы обновить рекорд чемпионата мира
Ведущий нападающий сборной Франции Килиан Мбаппе поделился с общественностью своими мыслями о возможности достичь мечты — обновить крупнейшие рекорды в истории чемпионатов мира. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, чтобы превзойти достижения великих мастеров прошлого, ему не хватает всего четырёх голов. Это является для футболиста большим источником вдохновения и побуждает его готовиться ещё серьёзнее.
Мбаппе подчеркнул, что чемпионат мира — это не просто обычный турнир, а вершина мирового футбола и важный праздник, в котором участвуют величайшие звёзды всех времён. Поэтому достижение высоких результатов на этом турнире — огромная честь и большое достижение для каждого профессионального футболиста.
Вместе с тем ведущий нападающий старается не создавать для себя чрезмерного психологического давления. По его словам, гораздо важнее побеждать ради команды, чем думать о личных рекордах.
Мбаппе сосредоточен на командных результатах и подчеркнул, что его главная цель — снова привести сборную Франции в финал. Всё остальное, по его уверению, придёт само собой.
В настоящее время двадцатисемилетний форвард забил в общей сложности двенадцать голов в рамках чемпионатов мира. Этот показатель очень близок к историческому рекорду.
Следует напомнить, что рекордсменом по количеству голов в истории чемпионатов мира является Мирослав Клозе. Он забил шестнадцать голов и остался в истории как абсолютный рекордсмен.
Футбольные болельщики сейчас с большим интересом следят за следующими играми Мбаппе. Если он сохранит текущую форму, в ближайшем будущем не будет удивительно, если в истории чемпионатов мира будет установлен новый рекорд.
Этот процесс вызывает большой интерес в футбольном мире, и все фанаты хотят стать свидетелями рождения новой звезды. Текст подготовлен на основе информации с сайта One.uz.