Barselona Atletiko bilan bahs uchun jangovar tarkibni eon qildi
Kataloniyaning Barselona klubi Madridning Atletiko jamoasiga qarshi kechadigan dastlabki bahs uchun o‘z tarkibini e’lon qildi. Zamin.uz xabariga ko‘ra, bosh murabbiy Xansi Flik ushbu muhim uchrashuv uchun eng jangovar futbolchilarni tanlab olgan va jamoa g‘alaba uchun barcha imkoniyatlarni ishga solishga tayyor.
Darvoza chizig‘ida tajriba va yoshlik uyg‘unligiga urg‘u berilgan. Qaydnomadan jamoaning asosiy posbonlari Joan Garsiya, tajribali Voytsex Shchesni hamda yosh iqtidor egasi Koxen o‘rin olgan.
Murabbiy darvoza daxlsizligini ta’minlash borasida juda jiddiy tanlovni amalga oshirgan. Mudofaa chizig‘i esa haqiqiy mustahkam qo‘rg‘onga aylanishi kutilmoqda.
Asosiy tarkibda Kanselu, Balde, Ronald Arauxo va yosh yulduz Pau Kubarsi harakat qiladi. Zaxirada esa Jerar Martin, Kunde, Erik Garsiya hamda yosh futbolchilar Kortes va Xavi Espart kabi nomlar bor.
Bu himoyachilar jamoaning barqarorligini ta’minlashga xizmat qiladi. Yarim himoya chizig‘i ijodkorlik va shiddat markazi hisoblanadi.
Maydon o‘rtasida Barselonaning yuragi sanalgan Pedri, Gavi, Fermin Lopes, Mark Kasado, Dani Olmo va Tommi kabi futbolchilar Atletikoning zich himoyasini yorib o‘tish vazifasini bajaradilar. Hujum chizig‘i esa raqib himoyasini sarosimaga solishga qodir kuchdir.
Robert Levandovski va Lamin Yamal juftligi asosiy xavf manbai bo‘lishi kutilmoqda. Shuningdek, Markus Reshford, Runi va Ferran Torres kabi hujumchilar ham o‘z imkoniyatlarini kutishmoqda.
Ushbu qiziqarli uchrashuv 8 aprel kuni Markaziy Yevropa vaqti bilan soat 21:00da, Toshkent vaqti bilan esa 9 aprelga o‘tar kechasi soat 00:00da boshlanadi. Barselona o‘z maydonida ustunlikka erishish uchun bor kuchini sarflashi shubhasiz.
Aziz muxlislar, sizningcha kataloniyaliklar madridliklar ustidan g‘alaba qozona oladimi va o‘yin taqdirini qaysi futbolchi hal qiladi?

Барселона объявила боевой состав на битву с Атлетико
В рамках четвертьфинала Лиги чемпионов УЕФА футбольных болельщиков ждет очень напряженное и бескомпромиссное противостояние. Об этом сообщает Zamin.uz.
Каталонский клуб «Барселона» объявил состав на первый матч против мадридского «Атлетико». По сообщению Zamin.uz, главный тренер Ханси Флик выбрал самых боеспособных футболистов на эту важную встречу, и команда готова задействовать все возможности для достижения победы.
В линии ворот сделан акцент на сочетание опыта и молодости. В заявку вошли основные голкиперы команды Жоан Гарсия, опытный Войцех Щенсный, а также молодой талант Коэн.
Тренер сделал серьезный выбор для обеспечения неприкосновенности ворот. Ожидается, что линия обороны станет настоящей надежной крепостью.
В основном составе выступят Канселу, Бальде, Рональд Араухо и молодая звезда Пау Кубарси. В запасе остались такие имена, как Жерар Мартин, Кунде, Эрик Гарсия, а также молодые футболисты Кортес и Хави Эспарт.
Эти защитники призваны обеспечить стабильность команды. Полузащита является центром креативности и напора.
В центре поля такие футболисты, как считающиеся «сердцем» «Барселоны» Педри, Гави, Фермин Лопес, Марк Касадо, Дани Ольмо и Томми, будут выполнять задачу по преодолению плотной обороны «Атлетико». Линия атаки — это сила, способная привести в замешательство защиту соперника.
Ожидается, что дуэт Роберта Левандовского и Ламина Ямаля станет главным источником опасности. Также свои шансы ожидают нападающие, такие как Маркус Рэшфорд, Руни и Ферран Торрес.
Эта захватывающая встреча начнется 8 апреля в 21:00 по центральноевропейскому времени, а по ташкентскому времени — в ночь на 9 апреля в 00:00. Несомненно, «Барселона» приложит все усилия, чтобы добиться преимущества на своем поле.
Уважаемые болельщики, как вы думаете, смогут ли каталонцы одержать победу над мадридцами и какой футболист решит исход игры?