Real Madrid klubida futbolchi va murabbiy o‘rtasida jiddiy nizo
Madridning Real klubi himoyachisi Raul Asensio va jamoa murabbiyi Alvaro Arbeloa o‘rtasidagi kelishmovchilik jamoada jiddiy muhokamalarga sabab bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Marca nashri xabariga ko‘ra, futbolchining so‘nggi o‘yinlarda maydonga tushirilmagani aynan shu shaxsiy nizo bilan bog‘liq. Mojaroning asosiy sababi Chempionlar ligasi doirasidagi Manchester Siti jamoasiga qarshi bahsda Asensioning zaxirada qolishi bilan boshlangan.
O‘z qaroridan norozi bo‘lgan futbolchi murabbiy bilan keskin ohangda suhbatlashgan. Vaziyat Elche klubiga qarshi o‘yindan oldin yanada chigallashdi.
Asensio dastlab asosiy tarkibga kiritilishi rejalashtirilgan bo‘lsa-da, u shifokor hamrohligida murabbiy huzuriga kirib, mushaklaridagi yengil jarohat tufayli o‘ynay olmasligini ma’lum qilgan. Bu holat Arbeloani qattiq g‘azablantirgan, chunki bu qaror jamoa rejasini buzib, dam olishi kerak bo‘lgan Antonio Ryudigerni majburan maydonga tushirishga majbur qilgan.
Arbeloa o‘z shogirdini intizomiy jazo sifatida tarkibdan chetlatdi. Asensio mashg‘ulotlarda faol qatnashganiga qaramay, murabbiy uni Manchester Siti, Elche va Atletiko jamoalariga qarshi o‘yinlar qaydnomasiga kiritmadi.
Murabbiy futbolchidan nafaqat shaxsiy, balki butun jamoa oldida ham uzr so‘rashni talab qildi. Ushbu talab bajarilmaguncha futbolchi tarkibga qaytarilmadi.
Xalqaro tanaffusdan so‘nggina Asensio murabbiyning shartiga ko‘nib, jamoa oldida uzr so‘radi va yana mashg‘ulotlarga qo‘shildi. Muxlislar yosh himoyachining tarkibga qaytganini ijobiy qabul qilishdi va uning kelajakdagi o‘yinlarini kutib qolishmoqda.

Серьезный конфликт между футболистом и тренером в клубе «Реал Мадрид»
Разногласия между защитником мадридского «Реала» Раулем Асенсио и тренером команды Альваро Арбелоа вызвали серьезные обсуждения в коллективе. Об этом сообщил Zamin.uz.
Согласно сообщению издания Marca, отсутствие футболиста на поле в последних матчах связано именно с этим личным конфликтом. Основной причиной ссоры стало то, что Асенсио остался в запасе на матч Лиги чемпионов против «Манчестер Сити».
Футболист, недовольный таким решением, в резком тоне поговорил с тренером. Ситуация еще больше обострилась перед игрой против клуба «Эльче».
Хотя Асенсио планировалось включить в стартовый состав, он в сопровождении врача подошел к тренеру и заявил, что не сможет играть из-за легкой мышечной травмы. Это обстоятельство привело Арбелоа в ярость, так как данное решение нарушило планы команды и вынудило выпустить на поле Антонио Рюдигера, которому требовался отдых.
Арбелоа отстранил своего подопечного от состава в качестве дисциплинарного взыскания. Несмотря на то, что Асенсио активно участвовал в тренировках, тренер не включал его в заявку на матчи против «Манчестер Сити», «Эльче» и «Атлетико».
Тренер потребовал от футболиста извинений не только в личной форме, но и перед всей командой. До выполнения этого требования футболист не был возвращен в состав.
Только после международного перерыва Асенсио согласился на условие тренера, принес извинения перед командой и вновь присоединился к тренировкам. Болельщики восприняли возвращение молодого защитника в состав позитивно и с нетерпением ждут его будущих игр.